Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

I automatický posun !! Melk Jedním ze zajímavých míst v okolí Vídně je malé městečko Melk, jehož dominantou je stejnojmenný klášter. Opatství Melk se.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "I automatický posun !! Melk Jedním ze zajímavých míst v okolí Vídně je malé městečko Melk, jehož dominantou je stejnojmenný klášter. Opatství Melk se."— Transkript prezentace:

1

2 I automatický posun !!

3 Melk Jedním ze zajímavých míst v okolí Vídně je malé městečko Melk, jehož dominantou je stejnojmenný klášter. Opatství Melk se nachází asi 70 km západně od Vídně. Původně zde byl hrad, který od roku 976 sloužil jako sídlo markraběte Leopolda I. V roce 1098 věnoval Leopold II. tento hrad řádu Benediktinů a vznikl zde klášter. Ve 12. století byla potom při tomto klášteře založena škola a byly položeny základy knihovny. V letech 1702 až 1736 došlo k výstavbě barokního kláštera v dnešní podobě podle plánů stavitele Jakoba Prantauera. V roce 1978 pak proběhla velká rekonstrukce celého komplexu. I prohlídku takového místa, jako je klášter, je možno spojit se Strausovou hudbou !!!

4 Melk je okresní město v Dolním Rakousku. Leží na řece Dunaj

5 Dominantou komplexu je klášterní kostel sv. Petra a Pavla z let 1702 – 1726 se dvěma věžemi

6 Pokud jste četli slavný román Umberta Eca Jméno růže, možná si ještě vzpomenete na postavu vypravěče. Je to starý mnich, který sedí ve své cele v klášteře v Melku, a vzpomíná na tajemné události z mládí

7 Obejít klášter se vším, co k němu patří, je procházka na celé odpoledne

8

9

10 Srdcem celého komplexu je bezpochyby knihovna

11 Hlavní místnost se může pochlubit 16 000 svazky a nádhernou stropní freskou od Paula Trogera

12 Spirálovité schodiště vede k dalším dvanácti místnostem knihovny, které nejsou otevřeny veřejnost

13 Skrývají ale více než 100 000 svazků, z nichž některé jsou velice cenné

14

15 Z kopule kostela vysoké 64 m je krásný rozhled po celém objektu a okolí

16

17

18

19

20

21

22

23 Mramorový sál sloužil v minulosti k přijímání důležitých hostů

24 Výzdobou kostela byli pověřeni nejvýznamnější mistři období baroka

25 Výzdobu interiéru dostal na starost Antonio Beduzzi

26 Fresky a oltáře Johann Michael Rottmayr a Paul Troger

27 Hlavní oltář a kazatelnu Guiseppe Galli-Bibiena

28

29

30

31 Sochařskou výzdobu prováděli Lorenzo Mattielli a Peter Widerin

32

33

34 Tato stránka je tu zejména pro poslech hudby !!!!!! Opakujeme – slyšíte, že podle našich rakouských sousedů lze i prohlídku městečka s klášterem spojit s „lehkou“ hudbou Johana Strausse. Klášter v Melku Klášter v Melku byl odjakživa kulturním a duchovním centrem. Dnes je možné si zde prohlédnout výstavu monitorující opatství v Melku od jeho počátků až do současnosti, klášterní kostel s nádhernými freskami od Johanna Michaela Rottmayra a Paula Trogena nebo knihovnu, která se nachází ve dvou podlažích a obsahuje na 80 000 knih. Nejen z terasy kláštera je krásný výhled do kraje.

35

36 ¡Přejeme Vám hezký den ! Prohlídka trvala od 02:18 h. Připravilo : a


Stáhnout ppt "I automatický posun !! Melk Jedním ze zajímavých míst v okolí Vídně je malé městečko Melk, jehož dominantou je stejnojmenný klášter. Opatství Melk se."

Podobné prezentace


Reklamy Google