Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

OKO Ř ÍN Nicola Čutková. Historie Okořína Okořín je malá vesnička ve které bydlím, tato vesnice vznikla ze jména Okorzina. Okořín je malá vesnička ve.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "OKO Ř ÍN Nicola Čutková. Historie Okořína Okořín je malá vesnička ve které bydlím, tato vesnice vznikla ze jména Okorzina. Okořín je malá vesnička ve."— Transkript prezentace:

1 OKO Ř ÍN Nicola Čutková

2 Historie Okořína Okořín je malá vesnička ve které bydlím, tato vesnice vznikla ze jména Okorzina. Okořín je malá vesnička ve které bydlím, tato vesnice vznikla ze jména Okorzina. Tato malá ale přece jenom krásná vesnička je přibližně 2 km od Strupčic. Tato malá ale přece jenom krásná vesnička je přibližně 2 km od Strupčic. První zmínka o Okořínu je z roku 1316. První zmínka o Okořínu je z roku 1316. V tomto roce byl majitelem této malé vesničky Arnold z Okořína. V tomto roce byl majitelem této malé vesničky Arnold z Okořína.

3 9.5.1945 Dne 9. 5. 1945 do Okořína dorazily první ruské jednotky. Obyvatelé obce při jejich příjezdu vyvěšovali bílé vlajky, několik z nich ruské vojáky radostně zdravilo. Ještě týž den zde vznikl správní orgán, složený z 12 Čechů a 2 Ukrajinců. Krátce po skončení války byla obnovena těžba na dole Elektra, provoz zde pak trval až do roku 1977. dčí také opětovný nárůst počtu obyvatel. Dne 9. 5. 1945 do Okořína dorazily první ruské jednotky. Obyvatelé obce při jejich příjezdu vyvěšovali bílé vlajky, několik z nich ruské vojáky radostně zdravilo. Ještě týž den zde vznikl správní orgán, složený z 12 Čechů a 2 Ukrajinců. Krátce po skončení války byla obnovena těžba na dole Elektra, provoz zde pak trval až do roku 1977. dčí také opětovný nárůst počtu obyvatel.

4 Tradice Okořína Pálení Čarodějnic na okořínské návsi. Pálení Čarodějnic na okořínské návsi. Den dětí v Okoříně (2010) Den dětí v Okoříně (2010) Hodování velikonočních zajíček Hodování velikonočních zajíček Stavění májky na návsi v Okoříně Stavění májky na návsi v Okoříně Každoročně v létě – táborák Každoročně v létě – táborák

5 Události v Okoříně V poslední době se stalo hodně jako například si někteří spoluobčané dělají z rybníka parkoviště. V poslední době se stalo hodně jako například si někteří spoluobčané dělají z rybníka parkoviště. ( Odkaz na video najdete na poslední stránce. ) ( Odkaz na video najdete na poslední stránce. ) Čistění malého rybníka v Okoříně. Čistění malého rybníka v Okoříně. Přestava Okořínské Hospůdky a práce na otevření nového Pet Shopu na Návsi. Přestava Okořínské Hospůdky a práce na otevření nového Pet Shopu na Návsi.

6 Jaro v Okoříně Na jaře je krásně, svítí slunce, počasí je teplejší, rodí se mláďátka a zvířátka už vylézají stejně jako všude jinde rostou sněženky. Na jaře je krásně, svítí slunce, počasí je teplejší, rodí se mláďátka a zvířátka už vylézají stejně jako všude jinde rostou sněženky. Lidé se radují že je krásně chodí pracovat na zahrádku, hrají si hry se svými dětmi,a užívají si krásného počasí. Lidé se radují že je krásně chodí pracovat na zahrádku, hrají si hry se svými dětmi,a užívají si krásného počasí.

7 Léto v Okoříně V létě je to nejlepší snad každá rodina v Okoříně má svůj bazén, kde se koupají. V létě je to nejlepší snad každá rodina v Okoříně má svůj bazén, kde se koupají. Konají se tu táboráky a všichni jsou veselí. Konají se tu táboráky a všichni jsou veselí. Jezdí se tu na kolečkových bruslí Jezdí se tu na kolečkových bruslí Na kole, a tak dále.. Na kole, a tak dále..

8 Podzim v Okoříně Pouštíme draky a užíváme si posledního počasí které je alespoň trochu teplé. Pouštíme draky a užíváme si posledního počasí které je alespoň trochu teplé. Sklízíme jablka a ovoce. Sklízíme jablka a ovoce.

9 Zimní Radovánky v Okoříně Jako každé malé a velké děti se radují ze sněhu, tak i my v Okoříně se radujeme. Jako každé malé a velké děti se radují ze sněhu, tak i my v Okoříně se radujeme. Bobovat,sáňkovat chodí nejen ti nejmenší ale i my. Bobovat,sáňkovat chodí nejen ti nejmenší ale i my. Celý krátký den v zimě si užíváme tím že stavíme sněhuláky a bobojeme. Celý krátký den v zimě si užíváme tím že stavíme sněhuláky a bobojeme. Chodíme také bruslit na náš malý a velký rybník. Chodíme také bruslit na náš malý a velký rybník. A u krbu se těšíme zase na krásné slunečné počasí které brzo příjde. A u krbu se těšíme zase na krásné slunečné počasí které brzo příjde.

10 Zdroje Fotografie – Vlastní Fotografie – Vlastní Text: vlastní historie stáhutá ze Strupčických stránek. Text: vlastní historie stáhutá ze Strupčických stránek. Odkaz na video: http://play.iprima.cz/divacke-zpravy- 522014 Odkaz na video: http://play.iprima.cz/divacke-zpravy- 522014 http://play.iprima.cz/divacke-zpravy- 522014 http://play.iprima.cz/divacke-zpravy- 522014

11


Stáhnout ppt "OKO Ř ÍN Nicola Čutková. Historie Okořína Okořín je malá vesnička ve které bydlím, tato vesnice vznikla ze jména Okorzina. Okořín je malá vesnička ve."

Podobné prezentace


Reklamy Google