Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Ovocné stromy v různých ročních obdobích

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Ovocné stromy v různých ročních obdobích"— Transkript prezentace:

1 Ovocné stromy v různých ročních obdobích

2 Jaro Dny jsou delší a teplejší. Na stromech se objevují pupeny, rostliny začínají klíčit a růst. Ptáci přilétají z teplých krajin, stavějí si hnízda a snášejí vejce. Zvířata si hledají partnery a přivádějí na svět mláďata

3 Léto Je nejteplejším obdobím roku. Dny jsou dlouhé a pozdě se stmívá. Rostliny kvetou, dozrává ovoce a obilí

4 Podzim Dny jsou kratší a chladnější. Rostliny odkvétají a ze stromů opadává listí. Na stromech je hodně ovoce. Obilí je sklizeno a pole jsou zoraná. Některá zvířata si připravují zásoby potravin na zimu. Stěhovavá zvířata odlétají do teplých krajin.

5 Zima Je nejchladnější období roku. Dny jsou krátké a brzy se stmívá. V mnoho zemích je sníh a led. Rostliny přestávají růst a stromy jsou bez listů. Některým zvířatům naroste huňatější srst, která je chrání před chladem. Jiná zvířata celou zimu prospí. Astronomická zima začíná 21.nebo 22. prosince, kdy probíhá zimní slunovrat. V tento den je nejdelší noc a nejkratší den. Jaro, léto, podzim ani zima nezačínají vždy ve stejný den. Začátek každého ročního období je ovlivněn astronomickými aspekty jako jsou jarní a podzimní rovnodennost nebo letní a zimní slunovrat.


Stáhnout ppt "Ovocné stromy v různých ročních obdobích"

Podobné prezentace


Reklamy Google