Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Podzim začíná 23. září Víte, jak to vždycky chodí? Na podzim strom listy shodí, Na podzim strom listy shodí, paprsky už málo hřejí, paprsky už málo hřejí,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Podzim začíná 23. září Víte, jak to vždycky chodí? Na podzim strom listy shodí, Na podzim strom listy shodí, paprsky už málo hřejí, paprsky už málo hřejí,"— Transkript prezentace:

1

2 Podzim začíná 23. září Víte, jak to vždycky chodí? Na podzim strom listy shodí, Na podzim strom listy shodí, paprsky už málo hřejí, paprsky už málo hřejí, děti draky pouštět chtějí. děti draky pouštět chtějí.

3 Který obrázek nepatří do podzimu a proč?

4 Září Září Říjen Listopad Listopad

5 Děti začínají chodit do školy. Děti začínají chodit do školy.

6 Začíná období podzimní sklizně. Začíná období podzimní sklizně. Pojmenujte, co se všechno v září sklízí: Pojmenujte, co se všechno v září sklízí:

7 Dny se zkracují, noci se prodlužují, v noci je již chladno. Zvířátka si dělají zásoby na zimu. Dny se zkracují, noci se prodlužují, v noci je již chladno. Zvířátka si dělají zásoby na zimu.

8 Začátkem října bývá ještě krásně, takovému podzimu se říká „babí léto“ podle pavoučků, kteří se nechávají unášet větrem na nitce pavučiny. Začátkem října bývá ještě krásně, takovému podzimu se říká „babí léto“ podle pavoučků, kteří se nechávají unášet větrem na nitce pavučiny.

9 Měsíc listopad se jmenuje podle toho, že opadává listí. Na konci měsíce jsou stromy už holé a připravené na zimu. Měsíc listopad se jmenuje podle toho, že opadává listí. Na konci měsíce jsou stromy už holé a připravené na zimu.

10 Dny jsou krátké, noc dlouhá, je chladno, často bývají ráno mlhy. Dny jsou krátké, noc dlouhá, je chladno, často bývají ráno mlhy. Musíme se teple oblékat. Jmenujte, co si oblékáme: Musíme se teple oblékat. Jmenujte, co si oblékáme:

11 Připravujeme se na Vánoce

12 Co jste si zapamatovali o podzimu, děti?


Stáhnout ppt "Podzim začíná 23. září Víte, jak to vždycky chodí? Na podzim strom listy shodí, Na podzim strom listy shodí, paprsky už málo hřejí, paprsky už málo hřejí,"

Podobné prezentace


Reklamy Google