Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Den Země Po stopách ohrožených zvířat. Průběh prezentace Levhart Sněžný - Obsah Taxonomické zařazení Výskyt Rozmnožování Ohrožení.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Den Země Po stopách ohrožených zvířat. Průběh prezentace Levhart Sněžný - Obsah Taxonomické zařazení Výskyt Rozmnožování Ohrožení."— Transkript prezentace:

1 Den Země Po stopách ohrožených zvířat

2 Průběh prezentace Levhart Sněžný - Obsah Taxonomické zařazení Výskyt Rozmnožování Ohrožení

3 Levhart Sněžný - Zařazení Sněžný levhart se v přírodě stává stále vzácnějším a na celé řadě míst je již zcela vyhuben. Zařazení: Kmen:Strunatci(Chordata) Podkmen:Obratlovci(Mammalia) Řád:Šelmy(Carnivora) Čeleď:Kočkovité(Felidae) Levhart Sněžný - Zařazení

4 Levhart Sněžný - Výskyt Úkrytem jsou mu jeskyně a skalní rozsedliny. Velikost teritoria je asi 600-1000 km2. Jeho plavošedý kožich má hustou a dlouhou srst, která udržuje teplo i v chladných vysokohorských oblastech. Vyskytuje se ve státech jako je například Afghánistán, Bhútán, Čína. V zimě schází do nižších oblastí.

5 Levhart Sněžný - Rozmnožování Irbis dosahuje v přírodě průměrného věku 15 - 18 let. K rozmnožování může docházet v kteroukoliv roční dobu, nejčastěji v únoru a březnu. Březost trvá okolo 95 dní. Rodí se 2 - 3 mláďata, vyjímečně i 4 až 5 mláďat. Porodní hmotnost je mezi 320-708g. S matkou zůstávají asi 18 měsíců.

6 Levhart Sněžný - Ohrožení Sněžný levhart patří mezi kriticky ohrožené druhy a je jedno z nejvíce ohrožených zvířat současnosti. Pro svou krásnou, hebkou kožešinu se dostal mezi krajně ohrožené druhy. Irbis se v přírodě vyskytuje velice řídce a také v zoologických zahradách je jich málo. Než lidé stačily irbisy poznat, téměř je vyhubily. Stupně ohrožení: Vymřelý v přírodě Kriticky ohrožený Ohrožený Zranitelný Nižší riziko ohrožení Běžný Místy běžný

7 Levhart Sněžný - Čerpání Vytvořeno za pomocí OpenSource Software. Čerpáno z: http://cs.wikipedia.org/wiki/Irbis http://tululum.blog.cz/0609/irbis-snezny-levhart http://www.lucka79.estranky.cz/fotoalbum/zvirata/velke -kocky


Stáhnout ppt "Den Země Po stopách ohrožených zvířat. Průběh prezentace Levhart Sněžný - Obsah Taxonomické zařazení Výskyt Rozmnožování Ohrožení."

Podobné prezentace


Reklamy Google