Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

SEVERNÍ AMERIKA PODNEBÍ A VODSTVO Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Michael Korbička. Materiál zpracován v rámci projektu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "SEVERNÍ AMERIKA PODNEBÍ A VODSTVO Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Michael Korbička. Materiál zpracován v rámci projektu."— Transkript prezentace:

1 SEVERNÍ AMERIKA PODNEBÍ A VODSTVO Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Michael Korbička. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT techniky do výuky dle ŠVP na ZŠ Slavkov u Brna, Tyršova 977.

2 - Severní Ameriku zasahují všechny podnebné pásy: mírný, studený i teplý - leží v mírném podnebném pásu, má velké teplotní rozdíly mezi létem a zimou - východní pobřeží ovlivňuje chladný Labradorský proud a západní pobřeží teplý Severopacifický proud - největší pouště: Mohavská, Velká solná

3 Obr. 1 Mohavská poušť

4 - na severu Ameriky jsou jezera ledovcového původu, které jsou největším nashromážděním sladkých vod na světě: Hořejší, Michiganské, Huronské, Erijské, Ontario - jsou navzájem spojena, odtéká z nich řeka sv. Vavřince (St. Lawrence River) - řeky: Mississippi, Mackenzie, Missouri, Yukon, Rio Grande, Colorado

5 Obr. 2 Řeka Rio Grande

6 Otázky k opakování: 1.Na mapě najděte jména pěti Velkých Kanadských jezer. 2.Na mapě ukaž části Severní Ameriky, které patří k polárnímu, mírnému, subtropickému a tropickému pásu. 3.Pokus se popsat, jak vznikají jezera?

7 Zdroje : 1.Obr.1 Mohavská poušť[cit. 2011-06-13]. Dostupný pod licencí Wikimedia Commons na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mojave_Kelso.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mojave_Kelso.jpg 2.Obr. 2 Řeka Rio Grande [cit. 2011-06-13]. Dostupný pod licencí Wikimedia Commons na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Winter_Ponds_along_Rio_Grande_River_Albuquerque.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Winter_Ponds_along_Rio_Grande_River_Albuquerque.jpg


Stáhnout ppt "SEVERNÍ AMERIKA PODNEBÍ A VODSTVO Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Michael Korbička. Materiál zpracován v rámci projektu."

Podobné prezentace


Reklamy Google