Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Věcné čtení, klíčová slova, knihovna, archiv Anotace: Jakým písmem jsou v textu rozlišena klíčová slova? K čemu využíváme knihovnu? Co je to archiv? Vzdělávací.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Věcné čtení, klíčová slova, knihovna, archiv Anotace: Jakým písmem jsou v textu rozlišena klíčová slova? K čemu využíváme knihovnu? Co je to archiv? Vzdělávací."— Transkript prezentace:

1 Věcné čtení, klíčová slova, knihovna, archiv Anotace: Jakým písmem jsou v textu rozlišena klíčová slova? K čemu využíváme knihovnu? Co je to archiv? Vzdělávací oblast: Český jazyk – sloh Autor: Vlasta Lindovská Jazyk: Český Očekávaný výstup: Rozlišuje podstatné a okrajové informace v textu vhodném pro daný věk, podstatné informace zaznamenává. Druh učebního materiálu: Prezentace Cílová skupina: Žák Stupeň a typ vzdělávání: První stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: Školní rok 2011-2012 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen: Pátý ročník základní školy VY_32_INOVACE_Čj-S4.,5.16

2 Jakým písmem jsou v textu rozlišena klíčová slova?

3 K čemu využíváme knihovnu? Knihovna je instituce sloužící ke zpřístupnění knih veřejnosti. Moderní knihovny také nabízejí přístup na internet.

4 K čemu slouží archiv? Archiv je instituce určená k uchovávání, ochraňování, evidování a zpřístupňování cenných písemných pramenů.

5 Použité obrázky: http://i.iinfo.cz/urs/wkipedia-121486459362688.jpg http://old.nepomuk.cz/mestsky_urad/mestska_knihovna/knihovna_interier_01. jpg http://knihovnasezimovousti.webnode.cz/o-nas/ Použitá literatura: http://cs.wikipedia.org/wiki/Archivhttp://cs.wikipedia.org/wiki/Archiv


Stáhnout ppt "Věcné čtení, klíčová slova, knihovna, archiv Anotace: Jakým písmem jsou v textu rozlišena klíčová slova? K čemu využíváme knihovnu? Co je to archiv? Vzdělávací."

Podobné prezentace


Reklamy Google