Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace: Prezentace seznamuje s českými autory prozaiky 19.st.- V. Hálkem, J. Arbesem. Žáci řeší úkoly. Vzdělávací oblast: Český jazyk a literatura Autor:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace: Prezentace seznamuje s českými autory prozaiky 19.st.- V. Hálkem, J. Arbesem. Žáci řeší úkoly. Vzdělávací oblast: Český jazyk a literatura Autor:"— Transkript prezentace:

1 Anotace: Prezentace seznamuje s českými autory prozaiky 19.st.- V. Hálkem, J. Arbesem. Žáci řeší úkoly. Vzdělávací oblast: Český jazyk a literatura Autor: PaedDr. Kajetána Buchtová Jazyk: český Očekávaný výstup: klíčové pojmy- povídka, romaneto Druh učebního materiálu: Prezentace Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: druhý stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: školní rok Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen : osmý ročník základní školy Anotace: Prezentace seznamuje s českými autory prozaiky 19.st.- V. Hálkem, J. Arbesem. Žáci řeší úkoly. Vzdělávací oblast: Český jazyk a literatura Autor: PaedDr. Kajetána Buchtová Jazyk: český Očekávaný výstup: klíčové pojmy- povídka, romaneto Druh učebního materiálu: Prezentace Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: druhý stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: školní rok Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen : osmý ročník základní školy Česká próza v 2. pol. 19. století VY_32_INOVACE_ČJ-L 8.,9.07

2 Vítězslav Hálek Dolínek u Mělníka – Praha  básník  prozaik  dramatik  novinář rodný dům spisovatele v Dolínku

3 Socha na Arbesově náměstí v Praze na Smíchově Jakub Arbes Praha – Praha  prozaik  novinář  zakladatel romaneta u nás

4 Obraz, kolem kterého se příběh točí, opravdu existuje, nachází se v kostele svatého Mikuláše na Malé Straně. ROMANETO SVATÝ XAVERIUS Vysvětli, co je romaneto.

5 Úkoly: Vítězslav Hálek Nevydařená svatba Čítanka pro 8.ročník, Prodos, str

6

7 Úkoly: Jakub Arbes Svatý Xaverius Čítanka pro 8.ročník, Prodos, str

8

9


Stáhnout ppt "Anotace: Prezentace seznamuje s českými autory prozaiky 19.st.- V. Hálkem, J. Arbesem. Žáci řeší úkoly. Vzdělávací oblast: Český jazyk a literatura Autor:"

Podobné prezentace


Reklamy Google