Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Gestikulace, pantomima Anotace: Co je gesto? Příklady gest. Co je gestikulace? Co je pantomima? Film (pantomima): Slepice v podání Jaroslava Čejky. Vzdělávací.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Gestikulace, pantomima Anotace: Co je gesto? Příklady gest. Co je gestikulace? Co je pantomima? Film (pantomima): Slepice v podání Jaroslava Čejky. Vzdělávací."— Transkript prezentace:

1 Gestikulace, pantomima Anotace: Co je gesto? Příklady gest. Co je gestikulace? Co je pantomima? Film (pantomima): Slepice v podání Jaroslava Čejky. Vzdělávací oblast: Český jazyk – sloh Autor: Vlasta Lindovská Jazyk: Český Očekávaný výstup: Volí vhodné verbální i nonverbální prostředky řeči v běžných školních i mimoškolních situacích. Druh učebního materiálu: Prezentace Cílová skupina: Žák Stupeň a typ vzdělávání: První stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: Školní rok 2011-2012 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen: Pátý ročník základní školy VY_32_INOVACE_Čj-S4.,5.20

2 Co je gesto? Gesto znamená posunek, tělesný pohyb, který něco vyjadřuje nebo dává najevo. Co to znamená?

3 Co je gestikulace? U člověka gesta často doprovázejí řeč a tvoří gestikulaci.

4 Co je pantomima? Pantomima je způsob vyjádření pomocí mimiky a gestikulace s prvky tance a to vše bez použití hlasu.

5

6 Použité video: http://www.youtube.com/watch?v=jM_Kv0KEkfghttp://www.youtube.com/watch?v=jM_Kv0KEkfg Použitá literatura: http://cs.wikipedia.org/wiki/Gestikulacehttp://cs.wikipedia.org/wiki/Gestikulace Použité obrázky: http://www.krasny-zivot.cz/zamestnani.211/gesta-a-jejich-vyznam-gestikulace.21719.html http://www.dreamstime.com/thumbs-up-image11344612 http://www.highrisesociety.com/wp-content/uploads/2010/05/ThumbsDown.jpg http://jdvorak.blog.idnes.cz/c/189629/Pohadka-prvniho-maje.html http://www.stockphotos.cz/image.php?img_id=20298586&img_type=1 http://www.pixmac.cz/fotka/zavolej+mi/000036418541 http://www.kmu-channel.ch/dienstleistungen/downloads/fotos.php http://cz.123rf.com/photo_830006_ple-at--star---mu--gesto.html http://www.sszdra-karvina.cz/komunikace/gesti/ges2.htm http://www.dreamstime.com/gesture-of-victory-image19701556 http://www.dreamstime.com/silent-pause-or-break-time-hand-gesture-image14524878 http://www.dreamstime.com/attention-gesture--image2448324


Stáhnout ppt "Gestikulace, pantomima Anotace: Co je gesto? Příklady gest. Co je gestikulace? Co je pantomima? Film (pantomima): Slepice v podání Jaroslava Čejky. Vzdělávací."

Podobné prezentace


Reklamy Google