Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pohádka, hlavní postavy, hlavní myšlenka (ponaučení) Anotace: Pohádka: Sůl nad zlato. Kdo je hlavní postava? Které jsou vedlejší postavy? Jaká je hlavní.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pohádka, hlavní postavy, hlavní myšlenka (ponaučení) Anotace: Pohádka: Sůl nad zlato. Kdo je hlavní postava? Které jsou vedlejší postavy? Jaká je hlavní."— Transkript prezentace:

1 Pohádka, hlavní postavy, hlavní myšlenka (ponaučení) Anotace: Pohádka: Sůl nad zlato. Kdo je hlavní postava? Které jsou vedlejší postavy? Jaká je hlavní myšlenka pohádky? Úryvek z pohádky. Vzdělávací oblast: Český jazyk – literatura Autor: Vlasta Lindovská Jazyk: Český Očekávaný výstup: Při jednoduchém rozboru literárních textů používá elementární literární pojmy. Volně reprodukuje text podle svých schopností, tvoří vlastní literární text na dané téma. Druh učebního materiálu: Prezentace Cílová skupina: Žák Stupeň a typ vzdělávání: První stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: Školní rok 2011-2012 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen: Pátý ročník základní školy VY_32_INOVACE_Čj-L4.,5.14

2 Pohádku Sůl nad zlato jistě všichni známe - Kdo je hlavní postava?- Jaká je hlavní myšlenka pohádky?- Které jsou vedlejší postavy?

3

4 Použité obrázky: http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-zemrela-milena-dvorska-71/129234/zemrela-herecka-milena-dvorska-71.html http://rimanka.blog.cz/0911/zemrela-stella-majova-filmova-zpevanka-z-pohadky-byl-jednou-jeden-kral http://magazin.ceskenoviny.cz/tvprogram/index.php?detail=3460525 http://archiwumallegro.pl/byl_jednou_jeden_kral_czeski_werich_burian-683745775.html http://televize-a-my.blog.cz/1106/6 http://byznys.lidovky.cz/foto.asp?r=firmy-trhy&foto1=MTR33a4f7_shutterstock_35140519.jpg Použitý film: http://www.youtube.com/watch?v=p8z8F0nn2rghttp://www.youtube.com/watch?v=p8z8F0nn2rg


Stáhnout ppt "Pohádka, hlavní postavy, hlavní myšlenka (ponaučení) Anotace: Pohádka: Sůl nad zlato. Kdo je hlavní postava? Které jsou vedlejší postavy? Jaká je hlavní."

Podobné prezentace


Reklamy Google