Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Divadlo Semafor VY_32_INOVACE_ČJ-L 8.,9.14. Anotace: Prezentace seznamuje s Divadlem Semafor a jeho protagonisty. Žáci se orientují v textu a řeší úkoly.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Divadlo Semafor VY_32_INOVACE_ČJ-L 8.,9.14. Anotace: Prezentace seznamuje s Divadlem Semafor a jeho protagonisty. Žáci se orientují v textu a řeší úkoly."— Transkript prezentace:

1 Divadlo Semafor VY_32_INOVACE_ČJ-L 8.,9.14

2 Anotace: Prezentace seznamuje s Divadlem Semafor a jeho protagonisty. Žáci se orientují v textu a řeší úkoly. Vzdělávací oblast: Český jazyk a literatura Autor: PaedDr. Kajetána Buchtová Jazyk: český Očekávaný výstup: pojmy- divadelní hra, satira, komika,, Druh učebního materiálu: Prezentace Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: druhý stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: školní rok Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen : devátý ročník základní školy Anotace: Prezentace seznamuje s Divadlem Semafor a jeho protagonisty. Žáci se orientují v textu a řeší úkoly. Vzdělávací oblast: Český jazyk a literatura Autor: PaedDr. Kajetána Buchtová Jazyk: český Očekávaný výstup: pojmy- divadelní hra, satira, komika,, Druh učebního materiálu: Prezentace Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: druhý stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: školní rok Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen : devátý ročník základní školy Divadlo Semafor VY_32_INOVACE_ČJ-L.9.14

3

4 Historie divadla:

5

6 Naďa Urbánková Karel Štědrý Miluška Voborníková

7

8

9 Co je námětem písně? Kdy se odehrála bitva u Lipan? Kdo v ní bojoval. Přečti si znovu čtvrtou sloku. V čem se odlišuje od ostatních? Jaký pohled má autor na bitvu? Bitva X tulipán? Vzpomeň v jakém textu vyjadřuje autor podobný názor?

10 Tento soubor podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora- Zachovejte licenci 2.5 GenericCreative CommonsUveďte autora- Zachovejte licenci 2.5 Generic Josef Soukal, Čítanka pro 9. ročník ZŠ, SPN Praha 2008, ISBN Zdroje:


Stáhnout ppt "Divadlo Semafor VY_32_INOVACE_ČJ-L 8.,9.14. Anotace: Prezentace seznamuje s Divadlem Semafor a jeho protagonisty. Žáci se orientují v textu a řeší úkoly."

Podobné prezentace


Reklamy Google