Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 V monitoru by se nemělo odrážet světlo.  Monitor by neměl být umístěn čelem nebo zády k oknu.  Zbytečně nenamáhej zrak!  Na monitor se dívej alespoň.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " V monitoru by se nemělo odrážet světlo.  Monitor by neměl být umístěn čelem nebo zády k oknu.  Zbytečně nenamáhej zrak!  Na monitor se dívej alespoň."— Transkript prezentace:

1

2  V monitoru by se nemělo odrážet světlo.  Monitor by neměl být umístěn čelem nebo zády k oknu.  Zbytečně nenamáhej zrak!  Na monitor se dívej alespoň ze vzdálenosti 50 cm.  Horní okraj obrazovky bys měl mít ve výši očí.

3 Rozhodněte, který obrázek zachycuje správné sezení při práci s počítačem? Svá tvrzení odůvodněte!

4  Židle by měla být tak nízká, abys měl chodidla položena na zemi.  V kolenou by měly tvé nohy svírat pravý úhel.  Když položíš ruce na klávesnici, lokty by měly svírat také pravý úhel. Úkol: Nyní si zkontroluj, zda-li správně sedíš u počítače. Pokud ano, pečuješ o své zdraví !!!!

5 http://www.hyperbola.cz/ Kovářová,L. Informatika pro základní školy. Hranice na Moravě: Computer Media s.r.o., 2004.


Stáhnout ppt " V monitoru by se nemělo odrážet světlo.  Monitor by neměl být umístěn čelem nebo zády k oknu.  Zbytečně nenamáhej zrak!  Na monitor se dívej alespoň."

Podobné prezentace


Reklamy Google