Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

HYGIENA PRÁCE U POČÍTAČE. Hygiena práce u počítače  Bolí Vás záda?  Máte silné brýle?  Vidíte kolem sebe hrbaté lidi?  JAK TO SOUVISÍ S POČÍTAČEM???

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "HYGIENA PRÁCE U POČÍTAČE. Hygiena práce u počítače  Bolí Vás záda?  Máte silné brýle?  Vidíte kolem sebe hrbaté lidi?  JAK TO SOUVISÍ S POČÍTAČEM???"— Transkript prezentace:

1 HYGIENA PRÁCE U POČÍTAČE

2 Hygiena práce u počítače  Bolí Vás záda?  Máte silné brýle?  Vidíte kolem sebe hrbaté lidi?  JAK TO SOUVISÍ S POČÍTAČEM???  HODNĚ!!!

3 Co to je hygiena?  Je to soubor pravidel, který popisuje nejvhodnější chování pro zachování zdraví lidí!

4 Hygiena práce u počítače  Může se stát, že budete při práci s PC bez těchto problémů.  Existují však lidé, kteří mají k těmto problémům vrozené předpoklady a nevhodné chování při práci s PC to ještě podpoří.  Při práci bychom měli dodržovat tyto základní hygienické zásady.

5 Více mrkve? Stačí přesunout počítač!  Monitor by měl být umístěn vždy tak, aby se v něm neodráželo světlo! Důvodem je tendence zvyšovat jas monitoru, který ničí oči.  Monitor by neměl být umístěn čelem ani zády k oknu. Pokud musí být u okna, pak jedině bokem!  Při přímém slunci používejte žaluzie nebo rolety.

6 Více mrkve? Stačí přesunout počítač!  Večer je dobré na druhé straně pokoje rozsvítit lampičku a namířit ji do stropu.  Vyhýbat se velkému jasu a namáhání očí.  Monitor by měl být umístěn ve vzdálenosti 50cm od očí!!!  Neměl by být pod nebo nad úrovní hladiny očí.

7

8 Správné sezení u PC  Při sezení musí nohy dosáhnout na zem.  Nohy v kolenou by měly svírat pravý úhel. (90°)  Výška stolu – když položíme ruce na klávesnici, tak by v lokti mělo být opět 90°.

9

10 Doporučené hodnoty správného sezení

11 Bojem proti hrbům  I přes dodržování správných zásad sezení u PC lze pociťovat při dlouhém sezení tuhost a bolesti.  Každých 10minut bychom měli provádět pár základních protahovacích cviků.  Posaďte se co nejrovněji, ramena zatáhněte dozadu a tlačte je dolů. Výdrž cca 10sekund.

12 Bojem proti hrbům  Pak pomalu skloňte hlavu napravo a nalevo.  Poté se podívejte doprava a doleva, co nejdál.  Nakonec hlavou rychle několikrát zatřepte, jenom aby se trochu rozhýbaly svaly.  Cvičení zabere max. 30 sekund.

13 Referáty  1) Ergonomie práce s počítačem.  2) Ergonomické pomůcky a hardware u počítače.


Stáhnout ppt "HYGIENA PRÁCE U POČÍTAČE. Hygiena práce u počítače  Bolí Vás záda?  Máte silné brýle?  Vidíte kolem sebe hrbaté lidi?  JAK TO SOUVISÍ S POČÍTAČEM???"

Podobné prezentace


Reklamy Google