Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Přehled vnitropodnikových písemností Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T. G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Přehled vnitropodnikových písemností Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T. G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí."— Transkript prezentace:

1 Přehled vnitropodnikových písemností Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T. G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí

2 Písemnosti při řídící činnosti Informace o plnění úkolů a provedených opatřeních Při komunikaci mezi jednotlivými odděleními téhož podniku Písemnosti evidenčního charakteru Vnitropodnikové písemnosti můžeme rozdělovat podle účelu jejich použití takto: Písemnosti při přípravě porad a jejich záznamů

3 Písemnosti při řídící činnosti Příkaz ředitele (primátora města, předsedy družstva, apod.) Směrnice Oběžník Pokyny

4 Informace o plnění úkolů a provedených opatřeních Zprávy – informace pro nadřízené organy nebo vedoucí pracovníky Hlášení – stručná a přehledná informace pro nadřízený orgán nebo složku Informace o pracovních cestách

5 Při komunikaci mezi pracovníky téhož podniku Ke komunikaci mezi jednotlivými odděleními téhož podniku nebo organizace se používá tzv. vnitřní (interní) sdělení.

6 Pozvánka Písemnosti při přípravě porad a jiných jednání a jejich záznamů Prezenční listina (listina přítomných) Zápis (stručný, podrobný, doslovný)

7 Písemnosti evidenčního charakteru Potvrzenky Žádanky Příjemky a výdejky Pracovní výkazy Úkolové listy Výrobní příkazy, apod.

8 Přehled vnitropodnikových písemností Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T. G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí Použitá literatura: Pojmy PEK, NUOV – Těsnopisný ústav Obchodní korespondence pro střední školy – Fleischmannová E., Kuldová O., Šedý R.


Stáhnout ppt "Přehled vnitropodnikových písemností Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T. G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí."

Podobné prezentace


Reklamy Google