Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tabulky v MS Excel Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T. G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tabulky v MS Excel Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T. G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí."— Transkript prezentace:

1 Tabulky v MS Excel Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T. G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí

2 Tabulka Každá tabulka má tyto části: Název (nadpis) Záhlaví Vlastní tabulku Poznámku nebo zdroj

3 Záhlaví tabulky  O Obsahuje text, který vystihuje obsah tabulky. Nesmí obsahovat slova „Přehled“, „Tabulka“, „Počet“.  Zvýrazňuje se tučným nebo podtrženým písmem. Nesmí být delší, než je tabulka. Můžeme ho psát do více řádků.  Měřicí jednotka, která je společná pro celou tabulku, se píše pod záhlaví tabulky do závorky a nezvýrazňuje se žádným způsobem.

4 Příklad nadpisů tabulky Knihovny vysokých škol v ČR Produkce a obchodování s chmelem v ČR (t) Předčasné ukončení studia v 1. ročníku ve školním roce 2004/2005 Vklady a půjčky domácností v ČR (stav ke konci období v mil. Kč)

5 Příklad záhlaví jednoduché tabulky 1. Jednoduché záhlaví 2. Jednoduché záhlaví ve více řádcích

6 Příklad složeného záhlaví tabulky 1. 2.

7 Příklad smíšeného záhlaví tabulky 1. 2.

8 Příklad tabulky s jednoduchým záhlavím

9 Příklad tabulky se složeným záhlavím

10 Příklad tabulky se smíšeným záhlavím

11 Tabulky v MS Excel Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T. G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí Použitá literatura: ČSN 01 6910 – Úprava písemností zpracovaných textovými editory Pojmy PEK, NUOV – Těsnopisný ústav Technika administrativy 2 pro střední školy – Kroužek J., Novák J. Těsnopisné rozhledy


Stáhnout ppt "Tabulky v MS Excel Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T. G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí."

Podobné prezentace


Reklamy Google