Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Adresy a odvolací údaje Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T. G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Adresy a odvolací údaje Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T. G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí."— Transkript prezentace:

1 Adresy a odvolací údaje Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T. G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí

2 ADRESY Obsah a úprava adres Adresy - na obálkách - na dopisních předtiscích - v dopisech bez předtisku

3 Adresa právnické osoby Název firmy, úřadu nebo její oficiálně používaná zkratka; Právní forma firmy; Označení organizační složky nebo jméno a funkce pracovníka; Ulice, náměstí apod. vč. č. p., lze nahradit označením p. p.; PSČ a název dodací pošty.

4 Adresa fyzické osoby Oslovení (pan, paní, slečna); Titul (hodnost), jméno a příjmení adresáta; Funkce, je-li to vhodné; Podle potřeby zpřesňující údaj (u p. J. Nováka; Místní údaje jsou stejné jako u adres právnických osob.

5 Adresa právnické osoby (Příklad) OZDOBTEX, a. s. obchodní oddělení Ing. Jan Říha Českých bratří LIBÁŇ

6 Adresa právnické osoby (Příklad) Doporučeně Firma Karel Pilař malířství a natěračství Starojická Lhota STARÝ JIČÍN

7 Adresa fyzické osoby (Příklad) Doporučeně s doručenkou Vážená paní MVDr. Michaela Brožová Koudelkova CHEB

8 Adresa fyzické osoby (Příklad) Doporučeně do vlastních rukou Vážená paní Ing. Jana Sýkorová, CSc. profesorka filozofie Kolaříkovo nábřeží 13a OPAVA-KATEŘINKY

9 Adresa na obálce Adresa odesílatele Adresa adresáta Přepravní údaje

10 Obálie, v. d. Jeremenkova PRAHA 4 TACOMA, s. r. o. obchodní oddělení Křemencova PRAHA 2 Doporučeně

11 Odvolací údaje Na předtisku dopisního papíru sloupcové odvolací údaje vodorovné (řádkové) odvolací údaje Na dopisech na čistém listu A4 jsou uvedeny podle potřeby pouze důležité údaje.

12 Sloupcové odvolací údaje upravené na předtisku dopisního papíru Na předtisku se svislým uspořádáním odvolacích údajů se píší jednotlivé údaje do svislice pod sebou. Chybějící údaje se vynechají. V případě potřeby lze doplnit další údaje, např. www stránky, apod.

13 Sloupcové odvolací údaje VÁŠ DOPIS ZN.:obj. č. 65 ZE DNE: NAŠE ZN.:Zás.-Nr. VYŘIZUJE:Nováková TEL.: FAX: DATUM:

14 Vodorovné (řádkové) odvolací údaje upravené na předtisku dopisního papíru Jednotlivé údaje se píší pod předtištěné údaje do dalšího řádku. Pokud je údaj delší, pokračuje se na dalším řádku. VÁŠ DOPIS ZN./ZE DNE NAŠE ZNAČKA VYŘIZUJE/LINKAMÍSTO Obj.56/ Zás.-Nr. Nováková/

15 VÁŠ DOPIS ZN.: ZE DNE: NAŠE ZNAČKA: VYŘIZUJE: TEL.: FAX: DATUM: Doporučeně LINIE, spol. s r. o. obchodní oddělení Smetanova TANVALD 264/Ře Hanáková Poptávka po vybavení restaurace Vzor úpravy adresy a odvolacích údajů – svislá (sloupcová)

16 Doporučeně LINIE, spol. s r. o. obchodní oddělení Smetanova TANVALD Váš dopis zn./ze dneNaše značkaVyřizuje/linkaDesná 264/ŘeHanáková/ Poptávka po vybavení restaurace Vzor úpravy adresy a odvolacích údajů – vodorovná (řádková)

17 Adresy a odvolací údaje Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T. G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí Použitá literatura: ČSN – Úprava písemností zpracovaných textovými editory Pojmy PEK, NUOV – Těsnopisný ústav Technika administrativy 2 pro střední školy – Kroužek J., Novák J. Těsnopisné rozhledy


Stáhnout ppt "Adresy a odvolací údaje Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T. G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí."

Podobné prezentace


Reklamy Google