Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ANOTACEPrezentace obsahuje informace o elektronické komunikaci, využití e-mailu. Druh učebního materiáluDUM Očekávané výstupy Žáci si vytvoří emailovou.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ANOTACEPrezentace obsahuje informace o elektronické komunikaci, využití e-mailu. Druh učebního materiáluDUM Očekávané výstupy Žáci si vytvoří emailovou."— Transkript prezentace:

1 ANOTACEPrezentace obsahuje informace o elektronické komunikaci, využití u. Druh učebního materiáluDUM Očekávané výstupy Žáci si vytvoří ovou adresu, zvolí si vhodné heslo, umí posílat a přijímat zprávy, rozumí předmětu zprávy, vkládají přílohy, rozlišují autora zprávy. Pro koho je materiál určen Žáci ročníku ZŠ Autor Ing. Jana Homolková Datum vzniku Vzdělávací oblastInformační a komunikační technologie Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková Elektronická pošta ICT, 5. – 6. ročník VY_32_INOVACE_198, 10. sada, ICT

2 Elektronická pošta ICT – 5. – 6. ročník Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.

3 (elektronická pošta) - přijímání nebo odesílání elektronické pošty (zpráv, ů) -můžeme posílat text, obrázky, fotografie, videa, … -je rychlá, pohodlná -je třeba přístup k internetu, ová adresa, heslo Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.

4 ová adresa -každá poštovní schránka má svoji adresu -příklad ové -zápis: Alt Gr + V levý Alt + 64 přepneme klávesnici na EN Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková. adresát zavináč místo, kde se schránka nachází

5 ová adresa -jméno adresáta nemusí být pravé jméno -často se dává do ové adresy přezdívka, kterou si lidé vymyslí -přihlašovací jméno nezapomeňte! -zvolte bezpečné heslo – kombinace písmen a čísel, minimálně 6 znaků Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.

6 Praktické cvičení 1.Najdi na webové stránce školy ovou adresu na vedení školy. 2.Najdi na webové stránce své obce na starostu obce. 3.Pokud nemáš vytvořenou ovou schránku, vytvoř si účet. Můžeš použít server např. Seznam nebo Google. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.

7 Vytvoření poštovního účtu Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.

8 Psaní nové zprávy -přihlásíme se ke svému ovému účtu -označíme pole „Nová zpráva“ a vyplníme formulář pro psaní -3 pole: 1.adresa toho komu píšeme 2.předmět zprávy – zkráceně napíšeme o čem budeme psát např. pozvánka 3.vlastní text zprávy – libovolně dlouhý, podpis Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.

9 Psaní nové zprávy Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková. Zprávu odešleme tlačítkem „Odeslat zprávu“.

10 Prohlížení a přijímání pošty -doručenou poštu si přečteme po přihlášení k ovému účtu -v každém řádku je jedna zpráva -prohlédneme si odesílatele -kliknutím na zprávu se celý text zprávy zobrazí -některé zprávy mohou obsahovat přílohu např. obrázek, textový soubor, … -na zprávu, kterou čteme můžeme odpovědět nebo ji poslat někomu jinému – tlačítka Odpovědět a Přeposlat Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.

11 Přiložení souboru -ke každé zprávě můžeme přiložit libovolný soubor např. obrázek, napsaný text, zvuk, video, … -tlačítkem Přiložit soubory vybereme dané soubory, které máme uloženy v počítači Pozor na velikost souborů !! Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.

12 Malý anglický slovníček pro elektronickou poštu From:odesílatel To:adresát Subject:předmět zprávy Re:odpověď na: Send:odeslat Reply:odpovědět Forward:přeposlat, předat dál foldersložka Inboxdoručená pošta Sentodeslaná pošta Saveduložená pošta Trashodpadkový koš Login:uživatelské jméno Password:heslo Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.

13 Praktické cvičení 1.Na stránkách naší školy najdi na učitele informatiky. 2.Otevři si svůj ový účet a napiš svému učiteli zprávu – napiš např. nějaký vtip. 3.V programu Malování nakresli jednoduchý obrázek, ulož ho a pošli em učiteli. 4.Prohlédni si odpověď od svého vyučujícího. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.

14 Použité zdroje Literatura: VANÍČEK, J. Informatika pro 1. stupeň základní školy. 1. vyd. Brno: Computer Press, ISBN s. 70 – 72 - obrázky archiv autora – Print Screen – Ing. J. Homolková - vlastní zkušenosti Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Jana Homolková.


Stáhnout ppt "ANOTACEPrezentace obsahuje informace o elektronické komunikaci, využití e-mailu. Druh učebního materiáluDUM Očekávané výstupy Žáci si vytvoří emailovou."

Podobné prezentace


Reklamy Google