Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace pečovatelské služby Statutární město Ostrava Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Prezentace pečovatelské služby Statutární město Ostrava Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky."— Transkript prezentace:

1 Prezentace pečovatelské služby Statutární město Ostrava Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky

2 Dům s pečovatelskou službou Novoveská 14

3 Dům s pečovatelskou službou Šimáčkova 27

4 Cílová skupina  Cílovou skupinou naší sociální služby jsou senioři a osoby se zdravotním postižením, kteří vlivem věku nebo neuspokojivého zdravotního stavu nejsou schopni sami a bez pomoci jiné osoby zvládnout běžné úkony o sebe a svou domácnost.

5 Místo poskytování  Službu poskytujeme na území městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky, v přirozeném prostředí klientů, tj. v jejich domácnostech a v domech s pečovatelskou službou.  Toto území je rozděleno na dva okrsky.  Domy s pečovatelskou službou jsou dva – na ulici Novoveská 14 a Šimáčkova 27 (v nich je celkem 205 bytů). Žádosti o pronájem bytů v domech s pečovatelskou službou vyřizuje vedoucí oddělení.

6 Personál  Vedením pečovatelské služby je pověřena vedoucí oddělení péče o seniory a osoby se zdravotním postižením.  V každém domě s pečovatelskou službou se nachází kancelář sociální pracovnice pro daný okrsek. Sociální pracovnice vyřizují žádosti o poskytování pečovatelské služby.  Každá sociální pracovnice má svůj tým pečovatelek.  Celkový počet pečovatelek je devět.

7 Dostupnost služby  Informace o naší sociální službě prezentujem zájemcům na webových stránkách Úřadu městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky - www.marianskehory.cz.  K dispozici jsou zde rovněž pravidla pro poskytování pečovatelské služby a celková nabídka úkonů, které provádíme.  Najdete zde i kontakty na vedoucí oddělení a obě sociální pracovnice.

8 Kde nás najdete  Oba domy s pečovatelskou službou jsou na trase trolejbusů č. 102 a 108.  Zastávky Strmá (pro DPS Šimáčkova 27) a Náprstkova (pro DPS Novoveská 14).

9 Co máme navíc  V obou domech s pečovatelskou službou jsou klientům k dispozici kadeřnice a pedikérka, které dle potřeby dochází i do domácností klientů.  V domě s pečovatelskou službou na ul. Novoveská 14 se nachází rehabilitační pracoviště s fyzioterapeutem, který pracuje dle smluv uzavřených se zdravotními pojišťovnami.  Rehabilitace přednostně uspokojuje potřeby seniorů a zdravotně postižených občanů.

10 Zájmová činnost  V každém domě s pečovatelskou službou se nachází místní knihovna (inventář tvoří převážně knihy věnované klienty), kde si mohou bezplatně zapůjčit knihy.  V domě s pečovatelskou službou na ul. Novoveská je klientům dále k dispozici klubovna, ve které se pravidelně každý týden schází na kus řeči, věnují se společenským hrám, besedám s promítáním diapozitivů, ručním pracem a pod.

11 Dům s pečovatelskou službou Šimáčkova 27  Zde je umístěna rozdělovna stravy a jedna z pečovatelek je určena k rozvozu obědů pro celé území našeho obvodu.  Od pondělí do pátku dodáváme teplou stravu.  Soboty a neděle zajišťujeme, dle zájmu, mraženými vakuovanými obědy.  Klienti mají možnost objednat si stravu ze tří druhů jídel dle vlastního výběru.

12 Provozní doba pečovatelské služby  Služba je poskytována od pondělí do pátku v době od 7:00 hod do 17:30 hod.  Na základě individuální dohody s klientem lze službu poskytovat i ve dnech pracovního volna.

13 Závěr Děkujeme za Váš čas, pozornost a případnou spolupráci. Tým pracovníků pečovatelské služby


Stáhnout ppt "Prezentace pečovatelské služby Statutární město Ostrava Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky."

Podobné prezentace


Reklamy Google