Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Farní charita Prachatice

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Farní charita Prachatice"— Transkript prezentace:

1 Farní charita Prachatice
Poskytovatel registrovaných sociálních služeb: Charitní domov sv. Dominika Savia pro matky s dětmi Dům sv. Petra pro muže v Záblatí Most naděje – terénní program Realizátor dalších projektů ve prospěch osob v nouzi: Charitní šatník – pro osoby a rodiny v hmotné nouzi Potravinový a hygienický program – pro rodiny v hmotné nouzi Opus Prachatice – podporuje zaměstnanost Kontakt: Mgr. Michaela Veselá – ředitelka (tel.: ; ) Kancelář ředitele – Vodňanská 7, Prachatice

2 Charitní domov sv. Dominika Savia pro matky s dětmi
Zařízení je určené pro ženy a matky s dětmi, které se na přechodnou dobu ocitly bez přístřeší. Jedná se o azylový dům, který poskytuje na přechodnou dobu max. 6 měsíců takové sociální služby a činnosti, které napomáhají uživatelce situaci řešit. Cílem je, aby byla uživatelka schopna zajistit si bydlení a zaměstnání a osamostatnit se. Poskytované základní činnosti definovány zákonem o sociálních službách: Základní sociální poradenství (sociální dávky, základní právní informace….). Poskytnutí ubytování (v samostatných pokojích, které jsou vybavené nábytkem i lůžkovinami). Vytvoření podmínek pro přípravu stravy (uživatelky mohou vařit ve společné kuchyni, která je vybavena základním inventářem). Činnosti ve prospěch práv a oprávněných zájmů (doprovod na úřady, zprostředkování potřebných informací, pomoc při konkrétních problémech).

3 Charitní domov sv. Dominika Savia pro matky s dětmi
Kontakt: Slunečná 1135, Prachatice tel.: 388 310 274 web: SLUŽBA JE POSKYTOVÁNA V NEPŘETRŽITÉM PROVOZU

4 Dům sv. Petra pro muže Záblatí
Dům sv. Petra je pobytová sociální služba určena mužům od 18 let, kteří z různých důvodů ztratili své rodinné zázemí a ocitli se bez střechy nad hlavou. Uživatelé přicházejí do azylového domu např. po ukončení výkonu trestu odnětí svobody, z ústavního léčebného pobytu, či z „ulice“. Naším hlavním cílem je jejich znovuzačlenění do běžného života. Naše úsilí směřuje též na znovunavázání klientových vazeb s původní rodinou a narovnání partnerských a rodinných vztahů. Poskytované základní činnosti definovány zákonem o sociálních službách: Základní sociální poradenství (sociální dávky, základní právní informace….). Poskytnutí ubytování (v 4-5 lůžkových pokojích, které jsou vybavené nábytkem i lůžkovinami). Vytvoření podmínek pro přípravu stravy (uživatelé mohou vařit ve společné kuchyni, která je vybavena základním inventářem). Činnosti ve prospěch práv a oprávněných zájmů (doprovod na úřady, zprostředkování potřebných informací, pomoc při konkrétních problémech).

5 Dům sv. Petra pro muže v Záblatí
Kontakt: Záblatí 38, Záblatí tel.: 388 310 979 web: SLUŽBA JE POSKYTOVÁNA V NEPŘETRŽITÉM PROVOZU

6 Most naděje – terénní program
Most naděje je terénním programem, který poskytuje službu sociálního poradenství rodinám i jednotlivým osobám na území okresu Prachatice (Vimpersko, Volarsko, Netolicko a Prachatice). Cílem programu je pomoci všem, kteří se ocitli ve vážné sociální situaci a nejsou schopni tento stav sami a bez pomoci řešit. Naše služba je výjimečná tím, že pracovník se dostaví přímo na domluvené místo, které je pro zájemce dostupné a pro něj příjemné a bezpečné (domácí prostředí, zaměstnání apod.) Most naděje úzce spolupracuje s odborem sociálních věcí při MěÚ Prachatice, Probační a mediační službou a s ostatními poskytovateli sociálních služeb na území své působnosti. Zároveň spolupracuje se zařízeními Farní charity Prachatice – Charitní domovem sv. Dominika Savia pro matky s dětmi a Domem sv. Petra pro muže. Poskytované základní činnosti definovány zákonem o sociálních službách: Základní sociální poradenství (sociální dávky, základní právní informace, dluhové poradenství….). Zprostředkování kontaktu se společenským prostředím (doprovod na úřady, zprostředkování potřebných informací…) Činnosti ve prospěch práv a oprávněných zájmů (pomoc při konkrétních problémech—bydlení, zaměstnání, péče o dítě...).

7 Most naděje – terénní program
Kontakt: Kancelář – Vodňanská 7, Prachatice tel.: 731 598 765 nebo 731 598 766 web: Provozní hodiny: pondělí – pátek 8,00 – 16,30 hodin SLUŽBA JE POSKYTOVÁNA ZDARMA, DISKRÉTNĚ A ANONYMNĚ.


Stáhnout ppt "Farní charita Prachatice"

Podobné prezentace


Reklamy Google