Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Látky a tělesa Miroslava Maňásková. Látky = materiályTělesa = věci Co jsou látky a co jsou tělesa? voda písek láhev s vodou igelitový sáček cihla igelit.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Látky a tělesa Miroslava Maňásková. Látky = materiályTělesa = věci Co jsou látky a co jsou tělesa? voda písek láhev s vodou igelitový sáček cihla igelit."— Transkript prezentace:

1 Látky a tělesa Miroslava Maňásková

2 Látky = materiályTělesa = věci Co jsou látky a co jsou tělesa? voda písek láhev s vodou igelitový sáček cihla igelit sklo

3 Co se stane s vodou, když ji vaříme? PEVNÉ Skupenství látek Co se stane s vodou, když zmrzne? vodaled KAPALNÉPLYNNÉ vodní pára vznikne vodní pára vznikne led LÁTKY

4 Jakými vlastnostmi se liší voda a led? Vlastnosti látek - 1 VODALED tečeneteče nemá stálý tvarmá stálý tvar Nalej vodu do kelímku a nakláněj. Zopakuj s kelímkem ledu.

5 Jakými vlastnostmi se liší voda a vzduch? Vlastnosti látek - 2 VODAVZDUCH má stálý objemnemá stálý objem není stlačitelnáje stlačitelný Zopakuj s prázdnou stříkačkou. Pokus se stlačit píst ucpané stříkačky naplněné vodou.

6 hustota Další vlastnosti látek: Vlastnosti látek - 3 zápach pevnost hořlavost barva pružnost


Stáhnout ppt "Látky a tělesa Miroslava Maňásková. Látky = materiályTělesa = věci Co jsou látky a co jsou tělesa? voda písek láhev s vodou igelitový sáček cihla igelit."

Podobné prezentace


Reklamy Google