Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná."— Transkript prezentace:

1 Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná střední škola, Rakovník, Na Jirkově 2309, 269 01 Rakovník Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.1092 Název DUM : VY_42_INOVACE_MAT_01_30 PředmětMATEMATIKA Tematický okruhPLANIMETRIE Klíčová slova:rovinný obrazec, obvod, obsah Autor RNDr. Milena Knappová Rok vytvoření 2013Ročník učňovské obory, nástavbové studium Anotace: Materiál slouží k opakování učiva i při samostatné přípravě studentů na maturitní zkoušku. Metodický pokyn: Materiál slouží k opakování dané problematiky a k samostatné přípravě k maturitní zkoušce. Cílová skupina: studenti střední školy, 15 a více let.

2 Obvody a obsahy složených rovinných obrazců (odčítání) RNDr. Milena Knappová Planimetrie, obvody a obsahy rovinných obrazců

3 Obsah: Obrazce tvořené obdélníky, čtverci Obrazce tvořené čtverci, částmi kruhu Obrazce tvořené obdélníky, částmi kruhu Obrazce tvořené obdélníky, trojúhelníky Konec Pro pokračování zvolte téma.

4 Obrazce tvořené obdélníky, čtverci: obsah Má-li jeden čtvereček v čtvercové síti obsah 1 cm 2, jak velká plocha je zvýrazněna? Je zvýrazněna plocha 22 cm 2.

5 Obrazce tvořené čtverci, částmi kruhu: obsah Má-li jeden čtvereček v čtvercové síti obsah 1 cm 2, jak velká plocha je zvýrazněna? Je zvýrazněna plocha zhruba 5,14 cm 2.

6 Obrazce tvořené obdélníky, částmi kruhu: obsah Má-li jeden čtvereček v čtvercové síti obsah 1 cm 2, jak velká plocha je zvýrazněna? Je zvýrazněna plocha zhruba 12,57 cm 2.

7 Obrazce tvořené obdélníky, trojúhelníky : obsah Má-li jeden čtvereček v čtvercové síti obsah 1 cm 2, jak velká plocha je zvýrazněna? Je zvýrazněna plocha 7,5 cm 2.

8 Použité materiály: Materiál je určen pro bezplatné používání při výuce a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Obrazový materiál je vytvořen v programech Cabri II Plus, Inkscape a GIMP. Vlastní archiv autorky


Stáhnout ppt "Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná."

Podobné prezentace


Reklamy Google