Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná."— Transkript prezentace:

1 Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná střední škola, Rakovník, Na Jirkově 2309, 269 01 Rakovník Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.1092 Název DUM : VY_42_INOVACE_MAT_01_32 PředmětMATEMATIKA Tematický okruhPLANIMETRIE Klíčová slova:opakování, souhrn, obrazce Autor RNDr. Milena Knappová Rok vytvoření 2013Ročník učňovské obory, nástavbové studium Anotace: Materiál slouží k opakování učiva i při samostatné přípravě studentů na maturitní zkoušku. Metodický pokyn: Materiál slouží k opakování dané problematiky a k samostatné přípravě k maturitní zkoušce. Cílová skupina: studenti střední školy, 15 a více let.

2 Souhrnné opakování poznatků z planimetrie II. RNDr. Milena Knappová Planimetrie, shrnutí poznatků, užití ve slovních úlohách

3 Obsah: Vnitřní úhly v trojúhelníku Obecný čtyřúhelník Hranice pozemku Rovnoběžník ve čtvercové síti a jeho výšky Konec Pro pokračování zvolte téma.

4 Vnitřní úhly v trojúhelníku: obsah Trojúhelník ABC má délky stran a = 3 cm, b = 5 cm, c = 7 cm. Jaký je součet velikostí dvou nejmenších vnitřních úhlů trojúhelníku ABC? Součet dvou nejmenších vnitřních úhlů lze získat i odečtením největšího úhlu od 180°. Ke zjištění největšího úhlu použijeme kosinovou větu. Největší úhel je proti nejdelší straně, . Součet dvou nejmenších úhlů v tomto trojúhelníku je 60°.

5 Obecný čtyřúhelník: obsah Jaká je délka úhlopříčky AC vypočtená s přesností na desetiny centimetru? Délka úhlopříčky AC je 6,7 cm.

6 Hranice pozemku: Pozemek zakreslený v plánku má být rozdělen rovnou hranicí ST na dvě části. Jaká je délka hranice ST vypočtená s přesností na desítky metrů? obsah Délka hranice je 2 450 metrů.

7 Rovnoběžník ve čtvercové síti a jeho výšky : Ve čtvercové síti je umístěn rovnoběžník ABCD. Vypočtěte obsah rovnoběžníku ABCD. Určete poměr velikostí obou výšek rovnoběžníku. Obsah rovnoběžníku je 8 cm2 a poměr délek jeho výšek je 5:2. obsah

8 Použité materiály: Materiál je určen pro bezplatné používání při výuce a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Obrazový materiál je vytvořen v programech Cabri II Plus, Inkscape a GIMP. Soubor vzorových úloh: http://www.novamaturita.cz/index.php?id_document=1404036720&at=1http://www.novamaturita.cz/index.php?id_document=1404036720&at=1, http://www.novamaturita.cz/index.php?id_document=1404037154&at=1


Stáhnout ppt "Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná."

Podobné prezentace


Reklamy Google