Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Konstrukce rovnoběžníku z trojúhelníku Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Konstrukce rovnoběžníku z trojúhelníku Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení."— Transkript prezentace:

1 Konstrukce rovnoběžníku z trojúhelníku Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další používání podléhá autorskému zákonu. Projekt Škola činností CZ.1.07/1.4.00/21.30.20VY_42_INOVACE_M43 © Mgr. Julie Štojdlová Tento výukový materiál vznikl v rámci Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost. Základní škola Loket, okres Sokolov

2 Název: Konstrukce rovnoběžníku z trojúhelníku Anotace Na základě vlastností rovnoběžníku sestrojení rovnoběžníku podle dvou jeho stran a úhlopříčky Autor: Mgr. Julie Štojdlová Jazyk: čeština Očekávaný výstup: žáci pochopí postup konstrukce, naučí se narýsovat rovnoběžník dle daných prvků a provést zápis konstrukce Klíčová slova: trojúhelník, úhlopříčka, strana, rovnoběžka Druh učebního materiálu: prezentace v PowerPointu Druh interaktivity: Cílová skupina: 12 – 13 let Stupeň a typ vzdělávání: 2. stupeň ZŠ Ročník: 7. Vazby na ostatní materiály:

3 Konstrukce čtyřúhelníků. rovnoběžník (konstrukce z trojúhelníku)

4 Co víme o rovnoběžníku? A B CD Každý rovnoběžník rozděluje úhlopříčka na dva shodné trojúhelníky

5 Sestrojte rovnoběžník ABCD, ve kterém A B CD 45mm 28mm 60mm rozbor Trojúhelník ABC sestrojíme dle věty sss. Bod D získáme např. z trojúhelníku ACD, můžeme ho sestrojit dle věty sss anebo bod D můžeme získat jako průsečík rovnoběžek p a q p q

6 A B C D

7 Zápis konstrukce: 1. 2. 3. 4. 5.

8 Seznam použité literatury a pramenů: Autor: Mgr. Julie Štojdlová Základní škola Loket, okres Sokolov julie.stojdlova@zsloket.cz únor 2012 Objekty, použité k vytvoření sešitu, jsou součástí SW Smart Notebook nebo pocházejí z veřejných knihoven obrázků (public domain) nebo jsou vlastní originální tvorbou autora.


Stáhnout ppt "Konstrukce rovnoběžníku z trojúhelníku Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení."

Podobné prezentace


Reklamy Google