Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Procvičování anglického jazyka – tvorba vět, části těla a jejich vlastnosti Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Procvičování anglického jazyka – tvorba vět, části těla a jejich vlastnosti Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na."— Transkript prezentace:

1 Procvičování anglického jazyka – tvorba vět, části těla a jejich vlastnosti Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další používání podléhá autorskému zákonu. Projekt Škola činností CZ.1.07/1.4.00/21.30.20VY_32_INOVACE_197 ©Mgr. Soňa Patrochová Tento výukový materiál vznikl v rámci Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost. Základní škola Loket, okres Sokolov

2 Název: procvičování AJ – slovní zásoba – tvorba vět, části těla a vlastnosti Anotace: pracovní listy jsou určeny k procvičování probraného učiva Autor: Mgr. Soňa Patrochová Jazyk:Anglický Očekávaný výstup: tvorba vět, popis částí těla, popis své osoby Klíčová slova: head, hair, nose, mouth, eyes, ears, face, wavy, curly, straight, fair, dark, light Druh učebního materiálu: pracovní listy Druh interaktivity: Cílová skupina:žáci 1.stupně základní školy Stupeň a typ vzdělávání:začátečníci, základní Ročník:3. Vazby na ostatní materiály: učebnice a pracovní sešit AJ 3.ročník - Fraus, poslech CD

3 Sestav ze slov věty 1. have eyes blue got I 2. got curly blond He hair has 3. long have legs I got 4. got She white has teeth 5. have red mouth got I a 6. has short She arms got 7. big a has got He nose

4 Sestav ze slov věty 1. I have got blue eyes. 2. He has got curly blond hair. 3. I have got long legs. 4. She has got white teeth. 5. I have got a red mouth. 6. She has got short arms. 7. He has got a big nose.

5 Přelož věty Jmenuji se Tom. Mám krátké tmavé vlasy. Mám velké modré oči, malý nos, malou červenou pusu a velké bílé zuby. Mám dlouhé nohy. Jsem z Lokte, z České republiky.

6 Přelož věty My name´s Tom. I´ve got short dark hair. I´ve got big blue eyes, a small nose, a small red mouth and big white teeth. I´ve got long legs.. I´m from Loket, from the Czech Republic..

7 Nakresli obrázek podle popisu Her name is Gina. She is short and fat. She´s got long wavy green hair. She has got four small blue ears and three small red eyes. She´s got two short arms and two short legs.

8 Nakresli obrázek podle popisu

9 zubynoha vlasykrátký pusavlnitý hlavakudrnatý očidlouhý uchomalý nosvelký Vylušti osmisměrku TEETHAIL O C MFRABOO M RCTININ RUUT R Y I O H A S HG GE ES S Y L Z LCAE SEY A A M V L HD L W M

10 zubynoha vlasykrátký pusavlnitý hlavakudrnatý očidlouhý uchomalý nosvelký TEETHAIL O MFRABOO M RCTIININ RUUT R Y O H S HG GE ES S Y LLA SEY A A M V L D L W M E C C AI Z H

11 Popiš ve větách podle osnovy sebe a kamaráda Já name: I am Jakub. Age: I´m ten. Figure: I´m tall and slim. Hair: I´ve got short wavy blond hair. Eyes: I´ve got big blue eyes. Teeth: I´ve got small red mouth and white teeth. Napiš ve 3.osobě – he/she

12 Popiš ve větách podle osnovy sebe a kamaráda Já name: I am Jakub. Age: I´m ten. Figure: I´m tall and slim. Hair: I´ve got short wavy blond hair. Eyes: I´ve got big blue eyes. Teeth: I´ve got small red mouth and white teeth. Napiš ve 3.osobě – he/she He is Jakub. He is ten. He is tall and slim. He´s got short wavy blond hair. He´s got big blue eyes. He´s got small red mouth and white teeth.

13 Seznam použité literatury a pramenů: 1. Zdroj - 2. Zdroj – Autor: Soňa Patrochová Základní škola Loket, okres Sokolov patrochovas@seznam.cz Květen 2012 Objekty, použité k oven obrázkvytvoření sešitu, jsou součástí SW Smart Notebook nebo pocházejí z veřejných knihů (public domain) nebo jsou vlastní originální tvorbou autora. PaeDr. Miluška Karásková, PaeDr. Jiří Šádek. Start with Click New 1: učebnice. 1. Plzeň: Fraus, 2007. ISBN 978-80-7238-571-0. PaeDr. Miluška Karásková, PaeDr. Jiří Šádek. Start with Click New 1: pracovní sešit. 1. Plzeň: Fraus, 2007. ISBN 978-80-7238-572-0.


Stáhnout ppt "Procvičování anglického jazyka – tvorba vět, části těla a jejich vlastnosti Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na."

Podobné prezentace


Reklamy Google