Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Označení vzdělávacího materiálu (kód):VY_52_INOVACE_ZE.8.62 Název školy: Základní škola a Mateřská škola Byšice, okres Mělník Název programu: Operační.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Označení vzdělávacího materiálu (kód):VY_52_INOVACE_ZE.8.62 Název školy: Základní škola a Mateřská škola Byšice, okres Mělník Název programu: Operační."— Transkript prezentace:

1 Označení vzdělávacího materiálu (kód):VY_52_INOVACE_ZE.8.62 Název školy: Základní škola a Mateřská škola Byšice, okres Mělník Název programu: Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Název projektu: „Vzdělání pro život“ Registrační číslo projektu: CZ.1.07/3115/21/7.1.4/2011 Číslo a název šablony klíčové aktivity:V/2 – inovace a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd Vzdělávací oblast - vzdělávací obor (předmět):Člověk a jeho svět - Zeměpis Tematický okruh - téma:Náboženství ve světě Autor vzdělávacího materiálu/DUM:Mgr. Jaroslava Vorlová Datum vytvoření vzdělávacího materiálu: Ověření vzdělávacího materiálu Třída: 8. Datum : Metodický list/anotace: žáci získávají základní informace o světových náboženstvích. Charakter a význam jednotlivých náboženství a jejich příslušníků. Vyjadřují své názory na náboženský a ateistický názor na život. Odlišují jednotlivé členy náboženství a jejich víru. VY_52_INOVACE_ZE.8.62

2 Náboženství ve světě Dva názory na svět a na život: A) náboženský – víra v existenci Boha nebo více bohů a nesmrtelnost duše. Stanoví pravidla, jak správně žít v souladu s okolním světem a dosáhnout toho, aby člověk dosáhl boží přízeň a byl spasen. B) ateistický – odmítání náboženství, nevěřící

3 Základní rozdělení náboženství 1. Světová – křesťanství, islám, budhismus 2. Národní – vyznávají ho jenom příslušníci určitého národa – hinduismus, judaismus 3. Náboženství lidí žijících na primitivní úrovni – totemismus, animismus ( uctívání přírodních sil a duchů).

4 Křesťanství Uctívání Jéžiše Krista Syna Božího, který přišel na svět proto, aby spasil lidstvo Posvátná kniha křesťanů – Nový zákon – bible (vyhledejte v učebnici Zeměpisu na str. 14 části světa, ve kterých je toto náboženství nejvíce rozšířeno a přibližný počet věřících).

5 Papež Benedikt XVI /zahranicni.aspx?c=A080330_185606_zahranicni_klu

6 Sídlo křesťanské církve- Vatikán

7 Islám Zakladatelem prorok Mohamed Muslimové věří v 1 boha Alláha Vyhledejte v učebnici Zeměpisu na str. 14 oblasti světa, ve kterých je islám rozšířen a počet věřících muslimů.

8 Mekka – posvátné místo muslimů Každý muslim by se měl aspoň jednou zúčastnit pouti do Mekky. Muslimové se modlí 5x denně a to vždy vkleče a obličejem směrem k Mecce Ulice v Mecce se postupně vylidňují. Skončila posvátná pouť, které se letos zúčastnilo přibližně 2,8 milionu lidí. Podle odhadů to je o 800 tisíc více, než bylo vydáno povolenek. Kdo povolení neměl, přišel stejně, jen nemohl využít služeb stanového městečka v údolí Míná. To ale nikomu nevadilo. Stejně jako každý rok, spali na ulicích.

9 _. jpg

10 Budhismus Původní oblastí Indie Zakladatel – Budha, rozšíření Čína Tolerance a omezování vlastních potřeb a tužeb.

11 Židovství - judaismus Víra v jednoho boha, který si vybral Židy za vyvolený národ. Posvátná kniha – Starý zákon Státní náboženství Izraele

12 Přiřaďte k chrámům náboženství

13 Synagoga

14

15 Budhistická pagoda

16 Opakování 1. Která náboženství jsou světová 2. Která náboženství jsou národní 3. Přiřaď jednotlivé výrazy k druhům náboženství: Ježiš Kristus, korán, synagoga, bible, kříž, Mecca, Budha, Alláh, papež, šaman, kostel, chrám, katedrála, Starý zákon, Nový zákon. Současný svět, učebnice zeměpisu pro ZŠ a gymnázia, nakladatelství České geografické společnosti, s r.o., Praha 2004


Stáhnout ppt "Označení vzdělávacího materiálu (kód):VY_52_INOVACE_ZE.8.62 Název školy: Základní škola a Mateřská škola Byšice, okres Mělník Název programu: Operační."

Podobné prezentace


Reklamy Google