Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Klademe si otázky týkající se vzniku a podstaty světa. Lidé mají různý názor, zda svět stvořil Bůh či ne. Je jich více nebo jen jeden? Podle odpovědi se.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Klademe si otázky týkající se vzniku a podstaty světa. Lidé mají různý názor, zda svět stvořil Bůh či ne. Je jich více nebo jen jeden? Podle odpovědi se."— Transkript prezentace:

1 Klademe si otázky týkající se vzniku a podstaty světa. Lidé mají různý názor, zda svět stvořil Bůh či ne. Je jich více nebo jen jeden? Podle odpovědi se přiklánějí k různým náboženstvím.

2 Oblasti: západní,východní a střední Asie, severní Afrika. Znáš název budovy, ve které se muslimové modlí? mešita MEKKA posvátné místo v Saudské Arábii. V mešitě je ukryt posvátný kámen zvaný „KABBA“ Muslimové netolerují žádnou jinou víru než ISLÁM

3 Některá náboženství jsou rozšířena po celém světě. Víra je soukromou záležitostí každého člověka. Nejstarší vírou je JUDAISMUS, víra v jediného Boha. Víš, co znázorňuje obrázek, kdo jsou tito lidé a kde jsou? Místo, kde se Židé modlí se nazývá „SYNAGOGA“

4 Svaté místo, kde Židé vkládají svá přání (motlitby) do štěrbinek ve zdi. Svou víru nikomu nevnucují.

5 Náboženský směr východní Asie, především Indové. Lidé věří v očistu těla i ducha v omytí se v posvátné řece INDUS. Zde se nejen smáčejí, ale pohřbívají své mrtvé, perou, a myjí se atd.

6 Tato víra je přístupná pro všechny lidi. Je tolerantní ke všem ostatním vírám. Na Zemi je nejvíce lidí vyznávající tuto víru Lidé se modlí v kostele

7 Název budovy a které církvi slouží? Název budovy Kostel, křesťanství Synagoga, judaismus Mešita, islám


Stáhnout ppt "Klademe si otázky týkající se vzniku a podstaty světa. Lidé mají různý názor, zda svět stvořil Bůh či ne. Je jich více nebo jen jeden? Podle odpovědi se."

Podobné prezentace


Reklamy Google