Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Ria Slides DOPIS Z ROKU 2070 www ww w www w Wwwwww w w ww w wwwwwwww wwwwwww w w w wwwww ww w w w www wWwwwww w w ww w wwwwwwww wwwwwww w w ww www ww.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Ria Slides DOPIS Z ROKU 2070 www ww w www w Wwwwww w w ww w wwwwwwww wwwwwww w w w wwwww ww w w w www wWwwwww w w ww w wwwwwwww wwwwwww w w ww www ww."— Transkript prezentace:

1

2 Ria Slides DOPIS Z ROKU 2070 www ww w www w Wwwwww w w ww w wwwwwwww wwwwwww w w w wwwww ww w w w www wWwwwww w w ww w wwwwwwww wwwwwww w w ww www ww w www wWwwwww w w ww w wwwwwwww wwwwwww w w w wwwww ww w w w www w Wwwwww w w ww w wwwwwwwwWwwwww w w ww w wwwwwwww wwwwwww w w w wwwww ww w w w www wWwwwww w w ww w wwwwwwww wwwwwww w w ww www ww w www wWwwwww w w ww w wwwwwwww wwwwwww w w w wwwww ww w w w www w Wwwwww w w ww w wwwwwwww Dokument publikovaný časopisem "Crónica de los Tiempos„ v dubnu 2002. Dokument publikovaný časopisem "Crónica de los Tiempos„ v dubnu 2002.

3 Ria Slides Píše se rok 2070. Brzy mi bude 50 let, ale vypadám spíš na 85. Mám vážné zdravotní problémy s ledvinami, protože piji moc málo. A vím, že času mi už moc nezbývá. V naší společnosti jsem jedním z nejstarších. Píše se rok 2070. Brzy mi bude 50 let, ale vypadám spíš na 85. Mám vážné zdravotní problémy s ledvinami, protože piji moc málo. A vím, že času mi už moc nezbývá. V naší společnosti jsem jedním z nejstarších.

4 Ria Slides Vzpomínám na dobu, kdy mi bylo 5 let. V parcích jsme mívali stromy, u domů zahrady a já si mohl užívat koupele, kdykoliv jsem mohl zůstat pod sprchou třeba hodinu. Vše bylo úplně jiné. Nyní používáme ručníky navlhčené v různých minerálních olejíčcích, abychom si mohli očistit kůži. Nyní používáme ručníky navlhčené v různých minerálních olejíčcích, abychom si mohli očistit kůži.

5 Ria Slides Dříve se všechny ženy chlubily svými krásnými vlasy. Dříve můj otec myl auto vodou, která volně přitékala z hadice. Dnešní děti nemohou uvěřit, že by se voda používala takovým způsobem. Dříve můj otec myl auto vodou, která volně přitékala z hadice. Dnešní děti nemohou uvěřit, že by se voda používala takovým způsobem. Nyní musíme hlavy v čistotě udržovat bez použití vody.

6 Ria Slides Vzpomínám na mnoho cedulí „ŠETŘI VODOU“, Jenže si jich nikdo nevšímal, mysleli jsme, že zásoby vody jsou nekonečné. Vzpomínám na mnoho cedulí „ŠETŘI VODOU“, Jenže si jich nikdo nevšímal, mysleli jsme, že zásoby vody jsou nekonečné. Dnes jsou všechny řeky, nádrže, rybníky a potoky nevratně znečištěny nebo vysušeny.

7 Ria Slides Nekonečné pouště vytvářejí krajinu, která nás obklopuje ze všech stran. Žaludeční infekce a nemoci pokožky a močových cest jsou hlavní příčiny úmrtí těchto dnů.

8 Ria Slides Průmysl je paralyzován a nezaměstnanost dramaticky stoupá. Továrny na odsolování jsou hlavními zdroji pracovních míst a platí nás v nich pitnou vodou namísto penězi.

9 Ria Slides Loupežná přepadení kvůli hrnku vody v osamocených domech jsou běžné. Strava je z 80% syntetická.

10 Ria Slides Dříve bylo doporučené množství vody pro dospělou osobu na jeden den osm sklenic vody. Dnes mohu pít jen půl sklenice. Dříve bylo doporučené množství vody pro dospělou osobu na jeden den osm sklenic vody. Dnes mohu pít jen půl sklenice.

11 Ria Slides Ropa je dnes nedůležitá, jen zvyšuje množství odpadu; a my se musíme vrátit k suchým záchodům jako v minulém století, protože splachovadla se nedají pro nedostatek vody používat. Ropa je dnes nedůležitá, jen zvyšuje množství odpadu; a my se musíme vrátit k suchým záchodům jako v minulém století, protože splachovadla se nedají pro nedostatek vody používat.

12 Ria Slides Obraz společnosti je jak z hororu, těla jsou zesláblá, svraštěná dehydratací, plná zranění kůže způsobených ultrafialovými paprsky, které slábnoucí vrstva ozónu v atmosféře není schopná odfiltrovat. Obraz společnosti je jak z hororu, těla jsou zesláblá, svraštěná dehydratací, plná zranění kůže způsobených ultrafialovými paprsky, které slábnoucí vrstva ozónu v atmosféře není schopná odfiltrovat.

13 Ria Slides Následkem vypadá pokožka dvacetiletého, jako kdyby mu bylo čtyřicet let.. Vodu nelze vyrábět, stejně jako kyslík, jehož množství klesá v důsledku absence stromů. To ovšem snižuje intelektuální koeficient nových generací. Vědci dál bádají, ale možné řešení není na obzoru.

14 Ria Slides U mnoha osob se mění morfologie spermat. Následkem toho se rodí mnoho dětí postižených, mutacemi a deformacemi.

15 Ria Slides Vláda vybírá poplatek za vzduch, který dýcháme, 137 m3 na den a dospělého obyvatele. Občané, kteří nemohou platit, jsou odsunuti do „větraných zón, které jsou vybaveny obřími ventilačními mechanismy, které fungují na solární energii. Kvalita není moc dobrá, ale dýchat se tam dá… Průměrný věk je 35 let.

16 Ria Slides V některých zemích ještě zbývají koridory vegetace se zbytky řek, které jsou hlídány tamními armádami. Z vody se stal poklad vzácnější než zlato či diamanty.

17 Ria Slides Naproti tomu tady u nás nejsou stromy, protože tu nikdy neprší, a když zaznamenáme nějaké srážky, jedná se o deště kyselé. Běh ročních období byl zásadně narušen atomovými zkouškami a znečišťujícím průmyslem XXI. století Tenkrát nám radili, abychom šetřili životní prostředí, ale nikdo si toho nevšímal

18 Ria Slides Když mě má dcerka prosí, abych jí povídal, jaké to bylo, když jsem byl mlád, popisuji jí, jak krásné byly lesy. Povídám jí o dešti, o květinách a jak to bylo příjemné, že jsme se mohli koupat a chytat ryby v řekách a přehradách a pít vodu, kolik se nám jí zachtělo. A jak zdraví byli lidé.

19 Ria Slides A ona se mě ptá: V tu chvíli cítím, jak se mi sevře hrdlo. - Tatínku, proč došla voda?

20 Ria Slides Nemohu se zbavit pocitu viny, protože patřím ke generaci, která dokončila zničení přírodního prostředí či prostě nebrala zřetel na žádné rady.

21 Ria Slides Naše děti nyní platí příliš vysokou cenu…

22 Ria Slides Upřímně řečeno, nevěřím, že život na Zemi bude možný ještě nějak příliš dlouho, protože destrukce přírodního prostředí překročila bod nenávratnosti.

23 Ria Slides Jak moc bych si přál vrátit se zpět do minulosti a nechat lidstvo, aby tohle všechno pochopilo… Autor del Slide: Ria Ellwanger riaellw@globo.comriaellw@globo.com Texto: revista "Crónica de los Tiempos“, de abril de 2002. Música: Chopin - Tristesse Imágenes: Getty Images Este slide es exclusivo del site Ria Slides PŘEKLAD MARTIN MYKISKA - www.mykiska.cz … když ještě byl čas udělat něco pro záchranu naší planety Země ! … když ještě byl čas udělat něco pro záchranu naší planety Země !


Stáhnout ppt "Ria Slides DOPIS Z ROKU 2070 www ww w www w Wwwwww w w ww w wwwwwwww wwwwwww w w w wwwww ww w w w www wWwwwww w w ww w wwwwwwww wwwwwww w w ww www ww."

Podobné prezentace


Reklamy Google