Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jan Kryšpín. Obchodní akademie a Střední odborná škola logistická, Opava, příspěvková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jan Kryšpín. Obchodní akademie a Střední odborná škola logistická, Opava, příspěvková."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jan Kryšpín. Obchodní akademie a Střední odborná škola logistická, Opava, příspěvková organizace. Materiál byl vytvořen v rámci projektu OP VK 1.5 – EU peníze středním školám, registrační číslo CZ.1.07/1.5.00/34.0809. Obecná rovnice přímky 2 příklady 1. prosince 2012VY_32_INOVACE_110315_Obecna_rovnice_primky_2_priklady_DUM

2 Příklad 1 Je dána obecná rovnice přímky p. Napište (určete): 1)souřadnice jednoho bodu, kterým přímka prochází; 2) souřadnice normálového vektoru přímky.

3 Příklad 1 - řešení Je dána obecná rovnice přímky p. Napište (určete): 1)souřadnice jednoho bodu, kterým přímka prochází; 2) souřadnice normálového vektoru přímky.

4 Příklad 2

5 Příklad 2 - řešení

6 Příklad 3 Je dána obecná rovnice přímky w. Určete souřadnice tří libovolných bodů, kterými daná přímka prochází (body na přímce leží).

7 Příklad 3 - řešení Je dána obecná rovnice přímky w. Určete souřadnice tří libovolných bodů, kterými daná přímka prochází (body na přímce leží).

8 Příklad 4

9 Příklad 4 - řešení Souřadnice každého bodu, který leží na dané přímce, musí vyhovovat rovnici přímky. Dosadíme souřadnice vyšetřovaných bodů do rovnice přímky.

10 Příklad 5

11 Příklad 5 - řešení Každému bodu, který leží na dané přímce, musí odpovídat právě jedna uspořádaná dvojice reálných čísel. Dosadíme souřadnice vyšetřovaného bodu do rovnice přímky a řešíme lineární rovnici o jedné neznámé.

12 Příklad 6 Určete průsečíky přímky r se souřadnicovými osami.

13 Příklad 6 - řešení Určete průsečíky přímky r se souřadnicovými osami.

14 Příklad 7 Načrtněte přímku z, která je dána obecnou rovnicí:

15 Příklad 7 - řešení Načrtněte přímku z, která je dána obecnou rovnicí:

16 Příklad 7 - řešení

17

18

19

20 Příklad 8 Napište obecnou rovnici přímky p, která je zobrazena na obrázku.

21 Příklad 8 - řešení Napište obecnou rovnici přímky p, která je zobrazena na obrázku. Pro sestavení obecné rovnice přímky p potřebujeme určit dva body, kterými přímka p prochází. Určíme směrový a normálový vektor přímky. Souřadnice normálového vektoru přímky a bodu přímky dosadíme do předpisu obecné rovnice přímky. Kliknutím na obrázek spustíte řešení úlohy číslo 8.

22 CITACE ZDROJŮ Všechny objekty byly vytvořeny v programu GeoNext verze 1.74 http://www.geonext.de Automatické tvary byly vytvořeny v programu MS PowerPoint 2010.


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jan Kryšpín. Obchodní akademie a Střední odborná škola logistická, Opava, příspěvková."

Podobné prezentace


Reklamy Google