Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pak stlačit tlačítko,,vložit“. A potom tlačítko,,funkce“. Musíme nejprve označit buňku, do které chceme vypočítat výsledek.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pak stlačit tlačítko,,vložit“. A potom tlačítko,,funkce“. Musíme nejprve označit buňku, do které chceme vypočítat výsledek."— Transkript prezentace:

1

2

3 Pak stlačit tlačítko,,vložit“. A potom tlačítko,,funkce“. Musíme nejprve označit buňku, do které chceme vypočítat výsledek.

4 Pak si vybereme funkci,,Průměr“ Po označení tlačítka,,funkce“ se objeví tabulka,, vložit funkci“. Po označení potvrdíme výběr tlačítkem,,OK“. Po označení tlačítka,,funkce“ se v buňce objeví rovnítko.

5 Pak se objeví toto okno. Potom označíme tuto funkci na vytváření vzorce.

6 Označíme číslo a do tabulky se zapíše sloupec a řádek čísla. Pak označíme druhé číslo a přičteme ho k prvnímu číslu.V tabulce je zapsáno stejně jako první číslo. Nakonec klikneme zpět na tlačítko vytváření vzorců.

7 Potom se vrátíme zpět do základní tabulky. výsledek A nakonec už jen klikneme a potvrdíme tlačítkem,,OK“

8 A tu je průměr těchto dvou čísel.

9 Postup je úplně stejný, jak u průměru 2 čísel. Postup, kterým se vypočítá průměr.

10 Tabulka vzorce na výpočet průměru. Výsledek potvrdíme tlačítkem,,OK“. Pak vydělíme čísla pěti. Součet čísel v prvním řádku. Součet čísel v druhém řádku. Sečteme tyto dva výsledky a vydělíme deseti.

11 Výsledek Vzorec, pomocí kterému jsme dostali výsledek.

12

13

14 Nejprve klikněte na Vložit, kde naleznete možnost funkce.

15 Po zakliknutí se vám objeví toto okno, v němž si vyberete funkci suma.

16 Po vybrání funkce suma se vám objeví toto okno.

17 S jeho pomocí si vyberete čísla z dokumentu které chcete sečíst a poté potvrdíte (OK). Počítač již za vás vypočítá správný výsledek.

18 Biová Jana


Stáhnout ppt "Pak stlačit tlačítko,,vložit“. A potom tlačítko,,funkce“. Musíme nejprve označit buňku, do které chceme vypočítat výsledek."

Podobné prezentace


Reklamy Google