Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Spoření a investování Spoření = pravidelné odkládání menší částí příjmu a jeho ukládání na bankovní účet – Nízké riziko – Nízký výnos Investování = poskytování.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Spoření a investování Spoření = pravidelné odkládání menší částí příjmu a jeho ukládání na bankovní účet – Nízké riziko – Nízký výnos Investování = poskytování."— Transkript prezentace:

1 Spoření a investování Spoření = pravidelné odkládání menší částí příjmu a jeho ukládání na bankovní účet – Nízké riziko – Nízký výnos Investování = poskytování půjček v podobě nákupu různých finančních produktů – Vyšší riziko – Vyšší výnos x vyšší ztráta

2 Investování = nákup různých finančních nástrojů (finančních aktiv) investory od protistran, které potřebují dodatečné finanční prostředky. Protistrana 1.stát (vláda) 2.jednotlivé samosprávné celky (města a regiony) 3.Firmy 1.velké x menší 2.finanční x nefinanční 3.soukromé či veřejné (státní) Cíl investora dosažení výnosu, a to výnosu vyššího než nabízejí tradiční finanční zprostředkovatelé – banky na vkladových účtech.

3 Investování Základní otázky: 1.Kolik si mohu dovolit investovat? 2.Jak dlouho se obejdu bez peněz, které do investice vložím? 3.Co mi má investice přinést: růst kapitálu (pro jeho další investování), dodatečný příjem nebo obojí? 4.Jak velké riziko a jaký druh rizika jsem ochoten podstoupit? Pokud se chystám provést rizikovější investici, jsou důsledky případné finanční ztráty pro vás významné? 5.Chci investovat individuálně a nebo investovat kolektivně? 6.Chci svá investiční rozhodnutí dělat samostatně, nebo potřebuji odbornou konzultaci, nebo přenechám profesionálním obchodníkům? 7.Pokud chci investovat kolektivně, jaký typ fondu nejlépe odpovídá mým potřebám? 8.Jsou s investováním pro mne spojeny nějaké daňové výhody a pokud ano, mohu je spojit s pro mne nejvhodnějším typem investice?

4 Investování do cenných papírů do podílových fondů

5 Cenné papíry -jsme majiteli cenného papíru -investice není pojištěna -nákup a prodej na kapitálovém trhu 1.Akcie – tržní hodnota - dividenda 2.Dluhopisy ( obligace )

6 Úkol Finanční produktVýhodyNevýhodyOčekávaný výnos v % p.a. Spořící účet Stavební spoření

7 Řešení Finanční produktVýhodyNevýhodyOčekávaný výnos v % p.a. Spořící účetJistota, likviditaNízký výnos2% Stavební spořeníJistota, vyšší výnosOmezená likvidita (cyklus 6 let) 3%

8 Úkol Finanční produktVýhodyNevýhodyOčekávaný výnos v % p.a. Spořící účet Stavební spoření Fondy peněžního trhu Fondy dluhopisové Fondy akciové

9 Řešení Finanční produktVýhodyNevýhodyOčekávaný výnos v % p.a. Spořící účetJistota, likviditNízký výnos2% Stavební spořeníJistota, vyšší výnosOmezená likvidita (cyklus 6 let) 3% Fondy peněžního trhu Po půl roce bez zdanění výnosu Nízký výnos,není garantován 2% Fondy dluhopisovéPo půl roce bez zdanění výnosu, vyšší výnos Není garantován3 - 4% Fondy akciovéPo půl roce bez zdanění výnosu, vysoký výnos Není garantovánVíce než 5%


Stáhnout ppt "Spoření a investování Spoření = pravidelné odkládání menší částí příjmu a jeho ukládání na bankovní účet – Nízké riziko – Nízký výnos Investování = poskytování."

Podobné prezentace


Reklamy Google