Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zefektivnění přechodu absolventů UPOL do praxe, reg. č. CZ.1.07/2.2.00/28.0049 Nepojistné sociální dávky STÁTNÍ SOCIÁLNÍ PODPORA Mgr. Jana Litvíková, Úřad.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zefektivnění přechodu absolventů UPOL do praxe, reg. č. CZ.1.07/2.2.00/28.0049 Nepojistné sociální dávky STÁTNÍ SOCIÁLNÍ PODPORA Mgr. Jana Litvíková, Úřad."— Transkript prezentace:

1 Zefektivnění přechodu absolventů UPOL do praxe, reg. č. CZ.1.07/2.2.00/28.0049 Nepojistné sociální dávky STÁTNÍ SOCIÁLNÍ PODPORA Mgr. Jana Litvíková, Úřad práce Olomouc

2 V rámci sociální politiky ČR státní sociální podpora spadá do oblasti tzv. nepojistných sociálních dávek. K 1. 1. 2012 v rámci sociální reformy došlo k převodu agend souvisejících s výplatou nepojistných sociálních dávek z obcí na úřady práce. Cílem této reformy bylo, aby se Úřad práce stal jednotným výplatním místem pro tyto dávky.

3 Úřady práce tedy v oblasti sociálních dávek vyplácejí a zajišťují následující agendy:  dávky pomoci v hmotné nouzi,  dávky státní sociální podpory,  dávky pro zdravotně postižené občany,  příspěvek na péči,  mimořádné výhody pro zdravotně postižené občany

4 STÁTNÍ SOCIÁLNÍ PODPORA Systém státní sociální podpory (SSP) je upraven zákonem č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, ve znění pozdějších předpisů. Dalším stěžejním zákonem je zákon č. 500/2004 Sb., o správním řízení (správní řád), ve znění pozdějších předpisů. Státní sociální podporou se stát podílí na krytí nákladů na výživu a ostatní základní osobní potřeby dětí a rodin a poskytuje ji i při některých dalších sociálních situacích. SSP se ve stanovených případech poskytuje v závislosti na výši příjmu. Dávky SSP zohledňují jak příjmovou tak i sociální situaci rodiny. Čím je v rodině více nepříznivých sociálních událostí, tím více a vyšších dávek je rodině poskytováno. Rodina může pobírat více dávek SSP souběžně.

5 Dávky dělíme: a) dávky poskytované v závislosti na výši příjmu rodiny:  přídavek na dítě,  příspěvek na bydlení,  porodné, b) ostatní dávky (bez ohledu na příjem rodiny)  rodičovský příspěvek,  pohřebné.


Stáhnout ppt "Zefektivnění přechodu absolventů UPOL do praxe, reg. č. CZ.1.07/2.2.00/28.0049 Nepojistné sociální dávky STÁTNÍ SOCIÁLNÍ PODPORA Mgr. Jana Litvíková, Úřad."

Podobné prezentace


Reklamy Google