Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PR neziskové organizace Česká abilympijská asociace, o.s. Filip Novotný – PR manažer Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PR neziskové organizace Česká abilympijská asociace, o.s. Filip Novotný – PR manažer Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných."— Transkript prezentace:

1 PR neziskové organizace Česká abilympijská asociace, o.s. Filip Novotný – PR manažer Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

2 Česká abilympijská asociace, o.s. Sociální rehabilitace Osobní asistence Abilympiáda Abilympijský zpravodaj Zážitkový seminář Klub Lvíček Projekty EU Integrační centrum sociálních aktivit v Pardubicích Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

3 Role PR 1. Vypracování cílené komunikační strategie 2. Příprava a rozesílání tiskových zpráv 3. Pravidelný styk s novináři 4. Organizace tiskových konferencí 5. Vyhledávání příležitostí pro komunikaci 6. Zajištění průběžné komunikace s partnery 7. Vyhodnocení aktivit a doporučení pro další období Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

4 Cílená komunikační strategie Integrační centrum sociálních aktivit v Pardubicích Slavnostní otevření 2. září Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

5 Vyhledávání příležitostí pro komunikaci 1. Web snese vše ale nestačí 2. Individuální komunikace přes příběhy 3. Pište zprávu jako článek (co, kdy, kde, proč) 4. Buďte srozumitelní (nepoužívejte sociální hantilku) 5. Nezapomínejte na fungující kontakt 6. Fotografie je plus 7. Nenechte novináře na holičkách Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

6 Příprava a rozesílání tiskových zpráv 1. Buďte aktuální (zítra je pozdě) 2. Buďte struční (na dlouhé čtení není čas) 3. Najděte si „svého“ novináře 4. Poprvé pošlete TZ týden předem 5. Den před akcí pošlete stručnou připomínku 6. Pokud je akce velmi důležitá, v den konání volejte Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

7 Internetové stránky 1.Doména prvního řádu 2.www.caacz.cz - rozcestníkwww.caacz.cz 3.www.caakosatec.czwww.caakosatec.cz 4.www.caaos.czwww.caaos.cz 5.www.abilympiada.czwww.abilympiada.cz Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

8 Internetové stránky Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

9 Internetové stránky Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

10 Sociální sítě Facebook - vznikla v roce 2004 původně jako síť určená pro studenty Harvardské univerzity, slouží jako platforma pro vytváření osobních, firemních a skupinových profilů a propojování přátel, dále jako herní server, pro internetová fóra, pro ukládání a sdílení multimédií. Google+ - vznikla v roce 2011 jako obdoba sítě Facebook, kde hlavní rozdíl spočívá v nastavení sdílení přes tzv. kruhy, do kterých si lze rozdělit jednotlivé osoby a sdílet dané věci jen s těmi, pro které to má přínos, nebo se jich to týká. Myspace - vznikla v roce 2003 a slouží jako sociální síť, pro internetové profily lidí, pro ukládání a sdílení multimédií, druhá nejpoužívanější sociální síť na světě, patří společnosti News Corporation, kterou vlastní Rupert Murdoch Twitter - vznikla v roce 2006 a slouží především pro mikroblogy Linkedln - vznikla v roce 2003, slouží pro internetové profily a pro pracovní životopisy, je to pracovní sociální síť, mnohým světovým zaměstnavatelům stačí místo životopisu poslat odkaz na profil na LinkedIn, zajímavá je možnost vystavení referencí o podrobnostech spolupráce s kolegy z LinkedIn Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

11 Vytvoření stránky na FB

12 STRÁNKA + zobrazování příspěvků na zdi fanoušků + možnost sledování statistik + vlastní záložky + zasílání updates fanoušků + dle pravidel facebooku profil / stránka / skupina ? Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

13 Jak stránku nazvat? Super firma – nabízíme nejlepší super zboží za lidové ceny, které jinde nenajdete Nejlevnější ponožky!!!! Dobrá firma, s.r.o. Prodavač praček CZ Tuzemox – prodej koček Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

14 Profilová fotka 200 x 600 px využijte prostoru jen logo nic neřekne zaujměte obměňujte fotku buďte kreativní

15 facebook.com/username nastavte si pěkné URL vaší FB stránky odkazujte celým odkazem URL použijte username podobný názvu

16 abilympijská-asociace-os Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

17 zdroje fanoušků webové stránky přátelé a přátelé přátel zaměstnanci a jejich přátelé příznivci současní zákazníci dodavatelé a partneři vizitky podpisy v mailech Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

18 Co tam budeme dávat? kvalitní a zajímavý obsah (i odkazy) vybízet k interakci ptát se, zvát, doporučovat, nechat si poradit reagovat na příspěvky fanoušků Pište tak, jako byste sdělovali kamarádovi něco cool Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

19 Kdy a jak to tam dávat? KDY? nedávejte statusy pozdě v noci nejlepší čas je ráno a po obědě JAK? krátce a výstižně přikládejte obrázky Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

20 Používejte, co facebook nabízí nechte přidávat a tagovat fotky vytvářejte události  událost na akci nebo slevu  událost na každý pořádaný seminář  událost jako váš zápis do deníčku uživatele a na hlavní stranu každého účastníka Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

21 Shrnutí 1. Vytvořit stránku na FB 2. Náležitě ji upravit 3. Sdílet a zvát 4. Komunikovat 5. Pracovat, využívat a přizpůsobovat 6. Být kreativní a nápaditý 7. Mít svůj styl Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

22 Reklamní a propagační materiály 1.Barevnost 2.Jednoduchost Jednotící prvek!!!! Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

23 Reklamní a propagační materiály Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

24 Reklamní a propagační materiály Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

25 Podpis v u Česká abilympijská asociace o. s. Filip Novotný PR koordinátor, tiskový mluvčí Sladkovského Pardubice Tel.: mobil: Česká abilympijská asociace podporuje osoby se zdravotním postižením prostřednictvím veřejné sbírky Kapka vody pro Kosatec, č.ú /5500 Chcete pomáhat po celý rok? Odešlete SMS ve tvaru DMS ROK KOSATEC na tel. číslo Chcete poslat dárcovskou SMS? Odešlete SMS ve tvaru DMS KOSATEC na tel. číslo Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

26 Prezentace 1.Využívejte konferencí 2.Prezentujte veřejnosti 3.Využívejte Slide share 4.Naučte se pracovat Prezi a ohromte posluchače Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

27 Prezi.com Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

28 Propojte PR a Fundraising Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

29 Zamyšlení – Kolik to bude stát a kdo to bude dělat? Jednoduché řešení – tisíce či desetitisíce Složitější řešení – desítky tisíc až statisíce Další náklady – webhosting, reklama, tisk, optimalizace – ale to už znáte  Zvažujte Můžete platit, nebo využít granty…. Můžu využít sponzorský dar? Nemůžu si to udělat sám? Když mi to někdo udělá zdarma, bude se o to starat Doporučení Nechte si možnost aktualizace….kombinujte Využijte nástroje zdarma Buďte nicméně profesionální Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

30 Nemusíte dělat vše, důležité je začít... Napište si dnes alespoň tři jednoduché myšlenky, které uděláte hned zítra…… Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.

31 Děkuji za pozornost! Filip Novotný Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe.


Stáhnout ppt "PR neziskové organizace Česká abilympijská asociace, o.s. Filip Novotný – PR manažer Seminář Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných."

Podobné prezentace


Reklamy Google