Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Sociální sítě. V užším, moderním a značně převažujícím pojetí se sociální sítí nazývá služba na Internetu, která registrovaným členům umožňuje si vytvářet.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Sociální sítě. V užším, moderním a značně převažujícím pojetí se sociální sítí nazývá služba na Internetu, která registrovaným členům umožňuje si vytvářet."— Transkript prezentace:

1 Sociální sítě

2 V užším, moderním a značně převažujícím pojetí se sociální sítí nazývá služba na Internetu, která registrovaným členům umožňuje si vytvářet veřejný či částečně veřejný profil, komunikovat spolu, sdílet informace, fotografie, videa, provozovat chat a další aktivity.

3 Komunikace mezi uživateli sociálních sítí může probíhat buď soukromě mezi dvěma uživateli nebo (nejčastěji) hromadně mezi uživatelem a skupinou s ním propojených dalších uživatelů.

4 Nejznámější sociální sítě

5 FACEBOOK  nejrozšířenější sociální síť (2012 - 800 mil. uživatelů)  vznikla v roce 2004 původně jako síť určená pro studenty Harvardské univerzity  jedná se o sociální systém, ve kterém je možné se zaregistrovat, připojit se k některé ze skupin uživatelů, anebo si vytvořit svou vlastní novou virtuální komunitu.  slouží jako platforma pro vytváření osobních, firemních a skupinových profilů a propojování přátel, dále jako herní server, pro internetová fóra, pro ukládání a sdílení multimédií.

6 MYSPACE  vznikla v roce 2003  druhá nejpoužívanější sociální síť na světě, patří společnosti Specific Media  slouží jako sociální síť, pro internetové profily lidí, pro internetové profily lidí, pro ukládání a sdílení multimédií, pro ukládání a sdílení multimédií,

7 LinkedIn  vznikla v roce 2003,  Setkávají se zde profesionálové a diskutují o svých pracovních zájmech  slouží pro internetové profily a pro pracovní životopisy  mnohým světovým zaměstnavatelům stačí místo životopisu poslat odkaz na profil na LinkedIn

8 TWITTER  vznikla v roce 2006  je služba, umožňující sdílení textu o 140 znacích, jde o takzvané mikroblogování.  Tyto texty se nazývají „tweety“, mohou obsahovat i linky s odkazem na jakýkoliv obsah  Přispěvatelé mohou omezit doručování příspěvků pouze na okruh určitých účtů nebo povolit přístup k příspěvkům komukoliv (výchozí nastavení).

9 GOOGLE+  vznikl v roce 2011 jako obdoba sítě Facebook  hlavní rozdíl spočívá v nastavení sdílení přes tzv. kruhy, do kterých si lze rozdělit jednotlivé osoby a sdílet dané věci jen s těmi, pro které to má přínos, nebo se jich to týká.

10 České sociální sítě  Lidé.cz – slouží především jako chatovací server Lidé.cz  Spolužáci.cz – je určen pro spolužáky Spolužáci.cz a bývalé spolužáky, a bývalé spolužáky,  Líbímseti.cz – slouží jako internetová seznamka Líbímseti.cz  SitIT.cz – slouží k propojení vědeckých pracovníků v České Republice SitIT.cz  SportCentral.cz – slouží k vyhledávání sportovních zařízení, rekreačních sportovců, týmů, trenérů a komunikaci mezi těmito skupinami SportCentral.cz  ČSFD.cz– slouží jako sociální síť pro filmové fanoušky, nejaktivnější filmový web v České republice ČSFD.cz

11 Lokální sítě v jiných zemích  Orkut – slouží jako chatovací server, pro ukládání a sdílení multimédií, zajímavostí je, že spadá pod Google, v Brazílii je nejpopulárnější internetovou stránkou Orkut  Tuenti – této sociální síti se přezdívá „Španělský Facebook“ Tuenti  Vkontakte – nejpopulárnější sociální síť v Rusku Vkontakte

12 Vypracovala: Renata Křížková Datum: 7. 2. 2013 Ročník: 8. Vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Vzdělávací obor: Informatika Tematický okruh, téma: Sociální sítě Vzdělávací materiál: VY_12_INOVACE_INF.16 Zdroje: Pavel ROUBAL: Počítač pro učitele, Computer Press, a.s., Brno 2009 Pavel ROUBAL: Počítač pro učitele, Computer Press, a.s., Brno 2009 http://cs.wikipedia.org/wiki/Sociální_sítě http://cs.wikipedia.org/wiki/Sociální_sítě http://cs.wikipedia.org/wiki/Sociální_sítě Metodika: Materiál je určen k rozšíření a uspořádání poznatků, jež žáci o sociálních sítí mají. Materiál je určen k rozšíření a uspořádání poznatků, jež žáci o sociálních sítí mají. Materiál byl vytvořen ve spolupráci s žáky 8.třídy Materiál byl vytvořen ve spolupráci s žáky 8.třídy


Stáhnout ppt "Sociální sítě. V užším, moderním a značně převažujícím pojetí se sociální sítí nazývá služba na Internetu, která registrovaným členům umožňuje si vytvářet."

Podobné prezentace


Reklamy Google