Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Počítač Počítač je v informatice elektronické zařízení, které zpracovává data pomocí předem vytvořeného programu. Počítač je zpravidla ovládán uživatelem,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Počítač Počítač je v informatice elektronické zařízení, které zpracovává data pomocí předem vytvořeného programu. Počítač je zpravidla ovládán uživatelem,"— Transkript prezentace:

1 Počítač Počítač je v informatice elektronické zařízení, které zpracovává data pomocí předem vytvořeného programu. Počítač je zpravidla ovládán uživatelem, který poskytuje počítači data ke zpracování prostřednictvím jeho vstupních zařízení a počítač výsledky prezentuje pomocí výstupních zařízení. V současnosti jsou počítače využívány téměř ve všech oborech lidské činnosti.

2 Stolní počítač

3 Desktop (nebo desktopový počítač) je klasický stolní počítač tak, jak ho většina uživatelů zná. Desktop (nebo desktopový počítač) je klasický stolní počítač tak, jak ho většina uživatelů zná. Výhody: možnost hardwarového rozšiřování Výhody: možnost hardwarového rozšiřování Nevýhody: závislost na elektrické síti, nepřenositelnost. Nevýhody: závislost na elektrické síti, nepřenositelnost.

4 Notebook

5 Notebook Notebook nebo laptop je označení pro přenosný počítač. Notebook nebo laptop je označení pro přenosný počítač. Notebooky mají zabudované komponenty, které poskytují srovnatelné funkce jako komponenty stolních počítačů; komponenty notebooků a desktopů však nejsou zaměnitelné. Notebooky mají zabudované komponenty, které poskytují srovnatelné funkce jako komponenty stolních počítačů; komponenty notebooků a desktopů však nejsou zaměnitelné. Výhody: přenosný, levnější oproti stolnímu PC Výhody: přenosný, levnější oproti stolnímu PC Nevýhody: občasné problémy s připojením k síti, většinou se rychle vybije baterie Nevýhody: občasné problémy s připojením k síti, většinou se rychle vybije baterie

6 Netbook

7 Netbook Netbook označuje počítač menší než notebook. Mezi jeho nesporné výhody patří snadná přenosnost, nízká spotřeba, cena i váha. Je významný zejména pro snadný přístup k Internetu a užívaný k jednodušším kancelářským úkonům. Netbook označuje počítač menší než notebook. Mezi jeho nesporné výhody patří snadná přenosnost, nízká spotřeba, cena i váha. Je významný zejména pro snadný přístup k Internetu a užívaný k jednodušším kancelářským úkonům. Výhody: cena, odolnost vůči otřesům, větší výdrž baterie oproti notebookům, menší hmotnost Výhody: cena, odolnost vůči otřesům, větší výdrž baterie oproti notebookům, menší hmotnost Nevýhody: malá klávesnice,nižší výkon, menší rozlišení monitoru Nevýhody: malá klávesnice,nižší výkon, menší rozlišení monitoru

8 Tablet Tablet je označení pro přenosný počítač ve tvaru desky s integrovanou dotykovou obrazovkou, která se používá jako hlavní způsob ovládání Tablet je označení pro přenosný počítač ve tvaru desky s integrovanou dotykovou obrazovkou, která se používá jako hlavní způsob ovládání Místo fyzické klávesnice se často používá virtuální klávesnice na obrazovce nebo psaní pomocí stylusu. Místo fyzické klávesnice se často používá virtuální klávesnice na obrazovce nebo psaní pomocí stylusu.

9 Vypracovala: Renata Křížková Vypracovala: Renata Křížková Datum: 21.3. 2013 Datum: 21.3. 2013 Ročník: 8. Ročník: 8. Vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Vzdělávací obor: Informatika Vzdělávací obor: Informatika Tematický okruh, téma: Počítač, notebook, netbook, tablet Tematický okruh, téma: Počítač, notebook, netbook, tablet Vzdělávací materiál: VY_12_INOVACE_INF.12 Vzdělávací materiál: VY_12_INOVACE_INF.12 Použité zdroje: http://cs.wikipedia.org/wiki/Notebook P. Roubal: Počítač pro učitele, Computer Press, a.s., Brno 2009 Kliparty Microsoft Office Metodika: Tento materiál má žáky seznámit s různými typy počítačů, jejich rozdíly, výhodami a nevýhodami.


Stáhnout ppt "Počítač Počítač je v informatice elektronické zařízení, které zpracovává data pomocí předem vytvořeného programu. Počítač je zpravidla ovládán uživatelem,"

Podobné prezentace


Reklamy Google