Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vstupní zařízení klávesnice myš a trackball hlasový vstup joystick skener světelné pero spínače čárového kódu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vstupní zařízení klávesnice myš a trackball hlasový vstup joystick skener světelné pero spínače čárového kódu."— Transkript prezentace:

1 Vstupní zařízení klávesnice myš a trackball hlasový vstup joystick skener světelné pero spínače čárového kódu

2

3 Nápověda Další Další Zpět Zpět Nápověda Nápověda Zdroje Zdroje

4 Zdroje Roubal P.:Informatika a výpočetní technika pro SŠ,Computer Press,Praha,2000 Roubal P.:Informatika a výpočetní technika pro SŠ,Computer Press,Praha,2000 Internet: Internet: http://vstupnizarizeni.rames.innfo/ http://www.volito.cz/ http://www.adminxp.cz/ http://www.google.com/ http://www.vysokeskoly.cz http://cs.wikipedia.org

5  Vstupní a výstupní zařízení,označované také jako periferie,zabezpečují komunikaci počítače s uživatelem, dalšími počítači a zařízeními. Vstupní zařízení PC

6  Klávesnice Klávesnice  Myš a trackball Myš a trackball Myš a trackball  Skener Skener  Joystick Joystick  Světelné pero Světelné pero Světelné pero  Snínače čárového kódu Snínače čárového kódu Snínače čárového kódu  Hlasový vstup Hlasový vstup Hlasový vstup

7 Hlasový vstup Hlasový vstup je zařízení umožňující zadávat příkazy hlasem.

8 Snínače čárového kódu  Využívají se pro rozlišování a identifikaci určitých druhů výrobků.  Je jimi označován obal každého nového výrobku.  Čtení kódů probíhá pomocí laserového paprsku.

9 Světelné pero  Pokud se s ním pohybujeme po obrazovce, dokáže podle aktuální polohy světelného bodu na monitoru přesně rozpoznat naši pozici.  Lze ho tedy využít jako náhradu dotykového displeje.

10 Joystick  Využití u počítačových her  Skládá se z pouzdra,ve kterém je uchycena speciální páčka s tlačítky

11 Klávesnice Klávesnice je základním rozhraním pro komunikaci mezi uživatelem a počítačem. Klávesnice je základním rozhraním pro komunikaci mezi uživatelem a počítačem. Části klávesnice: Části klávesnice: Alfanumerické a řídící klávesy Alfanumerické a řídící klávesy Numerická Numerická Funkční Funkční Speciální Speciální Kurzorové šipky Kurzorové šipky ESC ESC

12 Myš a trackball Myš je základním a nejjednodušším polohovacím zařízením. Myš je základním a nejjednodušším polohovacím zařízením. Snímaní pohybů:  1.mechanické  2.optické Trackball nahrazuje myš v notebooku.

13 Skener Skenery jsou zařízení pro digitalizaci textu a grafiky z tištěné formy. Existují skenery ruční, stolní (deskové), průchodové.


Stáhnout ppt "Vstupní zařízení klávesnice myš a trackball hlasový vstup joystick skener světelné pero spínače čárového kódu."

Podobné prezentace


Reklamy Google