Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 Téma:  CO UŽ VÍME O ELEKTRICKÝCH VLASTNOSTECH LÁTEK  Pár obrázků  Studijní text  Zajímavosti z tématu  Tajenka  Slovo závěrem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " Téma:  CO UŽ VÍME O ELEKTRICKÝCH VLASTNOSTECH LÁTEK  Pár obrázků  Studijní text  Zajímavosti z tématu  Tajenka  Slovo závěrem."— Transkript prezentace:

1  Téma:  CO UŽ VÍME O ELEKTRICKÝCH VLASTNOSTECH LÁTEK  Pár obrázků  Studijní text  Zajímavosti z tématu  Tajenka  Slovo závěrem

2

3

4

5

6

7

8  Díky tření dvou látek (těles) se mohou tělesa zelektrovat.  Zelektrovaná tělesa se vzájemně přitahují elektrickou silou. (sáček a papír)

9  Zelektrovaná tělesa mohou mít kladný nebo záporný elektrický náboj.  Tělesa s nesouhlasnými náboji se vzájemně přitahují elektrickou silou.  Tělesa se souhlasnými náboji se vzájemně odpuzují elektrickou silou.  Okolo každého zelektrovaného tělesa je elektrické pole.

10

11  Stavba atomu: Atom se skládá z jádra a obalu.  V jádře nalezneme protony a neutrony.  V obalu elektrony.  Elektrony a protony na sebe vzájemně působí elektrickými silami.  Elektrický náboj elektronu je záporný. Proton má stejně velký, ale opačný náboj ( kladný ).

12  Počet elektronů v obalu atomu je stejný jako počet protonů v jádře atomu!  Atom je částice elektricky neutrální!  Atomy různých prvků mají různé protonové číslo.  Ionty – kationty (kladné ionty), anionty (záporné ionty).

13  Kationt vznikne odtržením jednoho nebo více elektronů z obalu atomu.  Aniont vznikne přidáním některých elektronů do obalu atomu.

14

15

16

17  Některé látky jsou dobrými vodiči proudu a některé elektrickými izolanty.  Vodiče: vedou dobře elektrický proud.  Izolanty: nevedou, nebo velmi nepatrně vedou elektrický proud.

18  http://zsbt.unas.cz/index/fyzika/fyzika6/e lektricke_vlastnosti_latek.html http://zsbt.unas.cz/index/fyzika/fyzika6/e lektricke_vlastnosti_latek.html  http://www.bucovice711.cz/wwwfyzika/ vyuka/e-learning/el_vlast_6.htm http://www.bucovice711.cz/wwwfyzika/ vyuka/e-learning/el_vlast_6.htm  http://www.fraus.cz/data/fyzika/elektrick e_vlastnost.pdf http://www.fraus.cz/data/fyzika/elektrick e_vlastnost.pdf  www.prezentace-fyzika-chemie.wz.cz www.prezentace-fyzika-chemie.wz.cz  http://www.fyzikaonline.cz/elektricke- vlastnosti-latek/ http://www.fyzikaonline.cz/elektricke- vlastnosti-latek/  http://physics.mff.cuni.cz/kchfo/burda/ OCh/Part04.pdf http://physics.mff.cuni.cz/kchfo/burda/ OCh/Part04.pdf

19

20  1) Co je základem všech tekutin?  2) Kus pevniny ležící ve vodě.  3) Základní nastavení cizím slovem.  4) Kus nápovědy  5) Vítěz olympijských her v Naganu pocházející z Ústí n/L – Jan ……  6) Německy práce.  7) Množina propojených stavebních prvků, silnic, dálnic a letišť.  8) Převod soukromého majetku do veřejného.

21  9) Arabský stát v jihovýchodní části Arabského poloostrova. Sousedí se Spojenými arabskými emiráty, Jemenem a Saúdskou Arábií.  10) Nejrychleji rozvíjející se město, které je současně nejzadluženější v ČR.  11) Člověk zříkající se světských zájmů, aby mohl dosáhnout pokroku v duchovním životě.  12) Úprava zákona nebo jiného právního předpisu.  13) Nejznámější trenér sovětské hokejové reprezentace – nejsilnějšího týmu světa.

22  1) Voda  2) Ostrov  3) Default  4) Indicie  5) Čaloun  6) Arbeit  7) Infrastruktura  8) Znárodnění  9) Omán  10) Liberec  11) Asketa  12) Novela  13) Tichonov

23


Stáhnout ppt " Téma:  CO UŽ VÍME O ELEKTRICKÝCH VLASTNOSTECH LÁTEK  Pár obrázků  Studijní text  Zajímavosti z tématu  Tajenka  Slovo závěrem."

Podobné prezentace


Reklamy Google