Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

L ÁTKY, TĚLESA - SÍLA Atomy a molekuly. A TOM Částice, ze které jsou složeny všechny látky. Každý prvek má vlastní atomy. Obal Jádro Proton (kladně nabitý.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "L ÁTKY, TĚLESA - SÍLA Atomy a molekuly. A TOM Částice, ze které jsou složeny všechny látky. Každý prvek má vlastní atomy. Obal Jádro Proton (kladně nabitý."— Transkript prezentace:

1 L ÁTKY, TĚLESA - SÍLA Atomy a molekuly

2 A TOM Částice, ze které jsou složeny všechny látky. Každý prvek má vlastní atomy. Obal Jádro Proton (kladně nabitý +) Neutron (bez náboje 0) Elektron (záporně nabitý -)

3 M OLEKULA Vzniká sloučením dvou a více atomů Molekula vody (H 2 O) Vodík (H) Kyslík (O) Molekula dusíku (N 2 ) Dusík

4 P RVEK Látky složené z jednoho druhu atomu.

5 SLOUČENINA Látky složené z molekul různých atomů.

6 S ILOVÉ PŮSOBENÍ ČÁSTIC Částice stejné látky, ale i různých látek na sebe působí přitažlivými silami (musí být velmi blízko u sebe) – vznikají molekuly

7 Pevná látkaKrystalická Pravidelné uspořádání částic (krystaly) Zmrzlá voda, sůl, kovy Amorfní Nepravidelné uspořádání částic Parafín, sklo, asfalt Č ÁSTICE V PEVNÉ LÁTCE Částice – atom, molekula o Nacházejí se blízko u sebe a působí na sebe silami.

8 Č ÁSTICE V KAPALINÁCH udržují se ve stálé vzdálenosti, mohou po sobě volně klouzat – volně se přemisťovat Vlastnosti kapalin?

9 Č ÁSTICE V PLYNECH Částice jsou daleko od sebe a téměř na sebe nepůsobí silami. Vlastnosti plynů


Stáhnout ppt "L ÁTKY, TĚLESA - SÍLA Atomy a molekuly. A TOM Částice, ze které jsou složeny všechny látky. Každý prvek má vlastní atomy. Obal Jádro Proton (kladně nabitý."

Podobné prezentace


Reklamy Google