Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tutorial Zobrazení článku na EBSCOhost rozhraní

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tutorial Zobrazení článku na EBSCOhost rozhraní"— Transkript prezentace:

1 Tutorial Zobrazení článku na EBSCOhost rozhraní

2 Vítejte v tutoriálu EBSCO Zobrazení článku na EBSCOhost rozhraní. V tomto tutoriálu se zaměříme na zobrazení jednotlivých výsledků vyhledávání a podrobný záznám.

3 Výchozí zobrazení seznamu výsledků obsahuje všechny výsledky. Seznam výsledků lze filtrovat a zobrazit tak výsledky podle konkrétního typu dokumentu, což mohou být například vědecké časopisy, časopisy nebo knihy/monografie, zaškrtnutím políček ve sloupci nalevo. Kliknutím na název článku zobrazíte Podrobný záznam.

4 Sloupec nalevo umožňuje přístup ke všem dostupným verzím formátů zobrazené položky. Může jít o formáty HTML nebo Plný text PDF. K vyhledání termínů lze také použít vyhledávání SmartText, které slouží k nalezení podobných výsledků, a to kliknutím na odkaz Hledat podobné výsledky.

5 Pomocí nástrojů ve sloupci napravo můžete článek vytisknout, odeslat em, uložit, citovat nebo exportovat a přidat jej do složky. O článku lze také vytvořit poznámku a uložit ji do osobní složky. Kliknutím na možnost Trvalý odkaz vytvoříte k článku trvalý odkaz, kliknutím na možnost Uložit do záložek přidáte článek mezi oblíbené položky vašeho prohlížeče nebo jej můžete sdílet pomocí služeb typu Facebook, Twitter nebo Del.icio.us.

6 Pro plný text ve formátu HTML lze použít možnost Poslechnout článek pomocí funkce Text-To-Speech nebo možnost Přeložit článek do mnoha podporovaných jazyků prostřednictvím strojového překladu.

7 Kliknutím na odkaz Plný text PDF zobrazíte plný text v prohlížeči PDF Viewer.

8 Klikáním na odkazy u horního okraje prohlížeče se můžete vrátit do seznamu výsledků, upřesnit vyhledávání nebo stáhnout dokument ve formátu PDF. Sloupec V tomto díle slouží pro přístup k dalším článkům ve stejném vydání daného zdroje, nebo v jiném vydání, použitím možnosti Vyberte jiné vydání.

9 Pomocí ikon umístěných vpravo můžete přidat článek do složky, odeslat em nebo exportovat.

10 Kliknutím na odkaz Nápověda lze zobrazit úplný systém online nápovědy.

11 Více informací naleznete na webových stránkách podpory společnosti EBSCO


Stáhnout ppt "Tutorial Zobrazení článku na EBSCOhost rozhraní"

Podobné prezentace


Reklamy Google