Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tutoriál EBSCOhost Collection Manager ~ Účet Selector

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tutoriál EBSCOhost Collection Manager ~ Účet Selector"— Transkript prezentace:

1 Tutoriál EBSCOhost Collection Manager ~ Účet Selector http://support.ebsco.com/training/resources.php

2 Vítejte v EBSCOhost Collection Manager tutoriálu. EBSCOhost Collection Manager (ECM) je jednoduchým nástrojem pro budování a správu Vašich kolekcí elektronických a audio knih na platformě EBSCOhost. V tomto tutoriálu se podíváme na vyhledávání a procházení eKnih, vytváření seznamů pro akvizici a na odesílání seznamu pro následné schválení uživatelem s účtem „Approver“.

3 Lists provide you with a simple way to organize and submit orders for your selected titles. There are several ways to create a new list in ECM. From the home screen, click New in the My Lists drop-down menu or click New List in the My Lists box on the right side of the screen. For this demonstration, we will create a new list from the results screen after searching for titles to add.

4 Vyhledávání titulů lze provádět pomocí tří vyhledávacích polí na obrázku. Případně můžete specifikovat pole použitá pro vyhledávání. Více nástrojů pro vyhledávání se zobrazí po kliknutí na Full Search Options (Všechny nástroje pro vyhledávání) pod vyhledávacím polem. Následně již jen potvrďte tlačítkem Search (hledat).

5 Seznam nalezených výsledků elektronických a audio knih se zobrazí následovně. Vyhledávání lze pozměnit pomocí sloupce po levé straně okna obsahujícího limitery a fasety. Tituly vybrané pro akvizici označte zaškrtnutím políčka vlevo od názvu titulu. Přidání titulu provedete klinutím na tlačítku Add to List/PDA eventuálně lze přidat celou stránku seznamu výsledků kliknutím na Add Page to List/PDA.

6 Při přidávání titulů můžete zvolit způsob akvizice. Nastavení lze volit pro každý titul zvlášť. Ne všechny modely přístupu jsou přístupné pro všechny tituly vzhledem k podmínkám vydavatelů. Zvolte odkaz Add to List/PDA u daného titulu, dále Create a New List pro vytvoření nového seznamu. Dále zvolte konkrétní model přístupu (One User, Three Users či Unlimited Users). Potvrďte tlačítkem Add to List.

7 Jakmile zvolíte vytvoření nového seznamu tlačítkem Create a new List, budete vyzváni k zadání jeho názvu. Následně postačí potvrdit tlačítkem Create List (vytvořit seznam). Poznámka: Kolonky Fund Code pro zadání kódu v rozpočtu lze editovat v sekci nastavení účtu (Account Settings).

8 Nyní je Váš nový seznam vytvořen a lze jej dále editovat či přidávat tituly. Je-li titul přidán do některého ze seznamů, bude se pak na seznamu výsledků zobrazovat jako Moved to List, tedy přidán do seznamu. Přidání do seznamu lze stornovat kliknutím na tlačítko Undo. Pro úpravu detailů Vašeho seznamu můžete kliknout na tlačítko View List Details

9 Po kliknutí na View List Details se dostanete na podrobný záznam vytvořeného seznamu. Nastavení seznamu lze měnit kliknutím na odkaz List Settings. Model přístupu ke konkrétním titulům můžete měnit po kliknutí na odkaz Change Access Model/Term. Případné odebrání titulu ze seznamu pak provedete kliknutím na odkaz Remove from list.

10 Kromě vyhledávání titulů lze mimo jiné také v ECM procházet doporučené a tematické kolekce. Doporučené kolekce jsou seznamy titulů doporučené pro určité cílové skupiny, které jsou vytvářeny našimi knihovníky z řad EBSCO. Tematické kolekce jsou též vytvářeny specialisty z EBSCO a soustředí se na konkrétní témata. Vešechny kolekce mohou být pořízeny na základě nákupu celé kolekce, nebo jen titul po titulu dle přání knihovny. Po kliknutí na vybranou kolekci se přesunete na seznam výsledků, které můžete přidat naráz, či pouze vybrané tituly k seznamům vlastním.

11 Seznamy, které ještě nebyly odeslány ke schválení, lze najít ve vrchní liště pod odkazem My Lists (In Progress), nebo v pravé části hlavní stránky v oblasti My Lists vybráním příslušného seznamu.

12 Jednotlivé seznamy lze libovolně editovat přidáváním či ubíráním titulů, změnou modelu přístupu, ve kterém budou zakoupeny atd. Jakmile jste provedli všechny potřebné změny, můžete seznam odeslat ke schválení. K tomu postačí kliknout na odkaz Submit for Approval v horní části obrazovky.

13 V případě, že je ve Vaší knihovně více uživatelů s účtem typu Approver, budete před odesláním seznamu dotázáni, kterému z nich má být seznam odeslán ke schválení. Vyberte jméno z rolovacího menu a potvrďte tlačítkem pro odeslání (Submit).

14 Seznam je tímto odeslán odpovědné osobě (Approver) a je odstraněn z části nedokončených seznamů - In Progress Lists.

15 Po návratu na úvodní obrazovku (přes odkaz Home v levém horním rohu) lze zobrazit rovněž další nápovědu k orientaci v ECM, a to v rámečku Using ECM po pravé straně. Nápověda se zobrazuje v novém okně a je rozřazená do jednotlivých témat.

16 Pro více informací navštivte: http://support.ebscohost.com/


Stáhnout ppt "Tutoriál EBSCOhost Collection Manager ~ Účet Selector"

Podobné prezentace


Reklamy Google