Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Pozemní stavby Zemní práce a pažení STA32 Ing. Zdeněk Pšeja STAVEBNICTVÍ.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Pozemní stavby Zemní práce a pažení STA32 Ing. Zdeněk Pšeja STAVEBNICTVÍ."— Transkript prezentace:

1 UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Pozemní stavby Zemní práce a pažení STA32 Ing. Zdeněk Pšeja STAVEBNICTVÍ

2 STAVEBNÍ MECHANIZMY »Mechanizmy a mechanizační prostředky »Při provádění zemních prací se používají těžké mechanizační prostředky a lehké mechanizační prostředky »Výběr a nasazení mechanizačních prostředků se řídí rozsahem prací a třídou těžitelnosti horniny »Těžké mechanizační prostředky »Jednoúčelové ( rypadla, dampry, nákladní auta, grejdry) »Víceúčelové, které mohou provádět více druhů zemních prací (dozery, nakladače, skrejpry)

3 STAVEBNÍ MECHANIZMY »Druhy zemních úprav »Rozpojování hornin »Nakládání »Přemísťování hornin »Rozprostírání hornin »Hutnění hornin

4 STAVEBNÍ MECHANIZMY »Mechanizmy pro rozpojování hornin »Dozery s radlicí »Rypadla pásová

5 STAVEBNÍ MECHANIZMY »Mechanizmy pro rozpojování hornin »Rypadla kolová »Nakladače »Skrejpry

6 STAVEBNÍ MECHANIZMY »Mechanizmy pro nakládání hornin »Rypadla kolová »Rypadla pásová »Nakladače

7 STAVEBNÍ MECHANIZMY »Mechanizmy pro přemísťování hornin »Dampry »Buldozery »Nakladače »Nákladní auta

8 STAVEBNÍ MECHANIZMY »Mechanizmy pro rozprostírání hornin »Buldozery s radlicí »Rypadlonakladače »Grejdry »Skrejpry

9 STAVEBNÍ MECHANIZMY »Mechanizmy pro hutnění hornin »Válce statické »Válce vibrační

10 STAVEBNÍ MECHANIZMY »Provádění zemních prací


Stáhnout ppt "UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Pozemní stavby Zemní práce a pažení STA32 Ing. Zdeněk Pšeja STAVEBNICTVÍ."

Podobné prezentace


Reklamy Google