Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VOŠ, SPŠ, SOŠ ŘEMESEL A SLUŽEB, STRAKONICE, ZVOLENSKÁ 934.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VOŠ, SPŠ, SOŠ ŘEMESEL A SLUŽEB, STRAKONICE, ZVOLENSKÁ 934."— Transkript prezentace:

1 VOŠ, SPŠ, SOŠ ŘEMESEL A SLUŽEB, STRAKONICE, ZVOLENSKÁ 934

2 Název ŠVP: 64-41-L/51 podnikáníLLLll LLLll Základní podmínky pro přijetí: úspěšné vykonání závěrečné zkoušky v příslušném oboru (výuční list) Zdravotní způsobilost žáka ke studiu zvoleného oboru posoudí příslušný lékař dle nařízení vlády č. 224/2007 Základní podmínky pro přijetí: úspěšné vykonání závěrečné zkoušky v příslušném oboru (výuční list) Zdravotní způsobilost žáka ke studiu zvoleného oboru posoudí příslušný lékař dle nařízení vlády č. 224/2007 Základní údaje: Délka přípravy:2 roky (denní), 3 roky (večerní) Studijní obor je určen pro:absolventy tříletých učebních oborů Způsob ukončení přípravy:maturitní zkouška Poskytované vzdělání:střední vzdělání s maturitní zkouškou Přijímací zkoušky:ne Základní údaje: Délka přípravy:2 roky (denní), 3 roky (večerní) Studijní obor je určen pro:absolventy tříletých učebních oborů Způsob ukončení přípravy:maturitní zkouška Poskytované vzdělání:střední vzdělání s maturitní zkouškou Přijímací zkoušky:ne Možnosti dalšího studia: Absolvent studijního oboru může pokračovat na vyšších odborných školách a na vysokých školách podle platných předpisů.

3  Žáci jsou připravováni: a) Provádět administrativní činnosti, tzn. aby absolventi:  ovládali klávesnici desetiprstovou hmatovou metodou v přiměřené rychlosti a přesnosti;  vyhotovovali písemnosti podle normy s využitím výpočetní a kancelářské techniky;  stylizovali písemnosti věcně a jazykově správně;  manipulovali s dokumenty (včetně elektronických) podle stanovených pravidel; b) Provádět základní podnikové činnosti, tzn. aby absolventi:  prováděli marketingový průzkum, sběr a analýzu dat a dokázali zvolit a použít efektivní marketingovou strategii;  orientovali se v problematice managementu a osvojili si základní manažerské dovednosti;  zpracovávali doklady související s pohybem majetku a závazků podniku;  evidovali a účtovali hotovostní a bezhotovostní operace podniku, prováděli základní výpočty spojené s nákupem a skladováním zásob;  prováděli základní výpočty odpisů a využití kapacity dlouhodobého majetku;  prováděli mzdové výpočty, vedli daňovou evidenci, účtovali o majetku a závazcích, nákladech a výnosech podniku;  prováděli a sestavovali účetní uzávěrku sestavovali účetní závěrku; orientovali se v soustavě daní a orientovali v právní úpravě podnikání, občanských a pracovněprávních vztazích; Uplatnění absolventa: Absolvent je připraven vykonávat ekonomické, provozně-ekonomické, obchodní a administrativní činnosti. Získané znalosti a dovednosti uplatní při řízení vlastní firmy především v profesní oblasti, pro kterou se připravoval v předcházející přípravě v konkrétním učebním oboru.

4  Vyučované předměty Žák si v prvním ročníku volí z které oblasti volitelných předmětů bude skládat maturitní zkoušku. Třída se dělí maximálně na dvě skupiny. Minimální počet ve skupině je 10 žáků. Odborná praxe je zařazena: 2 týdny v prvním ročníku. Termín určí ředitel školy. Vyučované předměty Žák si v prvním ročníku volí z které oblasti volitelných předmětů bude skládat maturitní zkoušku. Třída se dělí maximálně na dvě skupiny. Minimální počet ve skupině je 10 žáků. Odborná praxe je zařazena: 2 týdny v prvním ročníku. Termín určí ředitel školy. Podnikání Ostatní předmětyVolitelné maturitní okruhy Český jazykObčanská nauka 1 předmět Cizí jazykDějepis Literární a estetická výchovaPsychologie a společenská výchova Tělesná výchovaFyzika 2 předmět Ekonomika a financeChemie a ekologie Marketing a managementMatematika 3předmět Účetnictví a daněInformační a komunikační technologie 4 předmět Praktická cvičení z účetnictvíPočítačová grafika

5  Maturitní zkouška

6

7

8


Stáhnout ppt "VOŠ, SPŠ, SOŠ ŘEMESEL A SLUŽEB, STRAKONICE, ZVOLENSKÁ 934."

Podobné prezentace


Reklamy Google