Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nový rok Vít Jaška 6.C. Nový rok •Nový rok - svátek začátku nového roku. Podle celosvětově nejrozšířenějšího gregoriánského kalendáře připadá na 1. ledna.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nový rok Vít Jaška 6.C. Nový rok •Nový rok - svátek začátku nového roku. Podle celosvětově nejrozšířenějšího gregoriánského kalendáře připadá na 1. ledna."— Transkript prezentace:

1 Nový rok Vít Jaška 6.C

2 Nový rok •Nový rok - svátek začátku nového roku. Podle celosvětově nejrozšířenějšího gregoriánského kalendáře připadá na 1. ledna. V noci z 31. prosince na 1. ledna svět slaví konec roku a tak i začátek nového – Silvestrovské oslavy. Před Novým rokem si jednotlivci, rodiny i firmy posílají blahopřejné novoročenky, s hezkým či vtipným obrázkem a s přáním zdraví a štěstí v nadcházejícím roce. Nový rok je v ČR, ale i v dalších zemích světa státní svátek.gregoriánského kalendáře1. ledna31. prosince1. lednarokuSilvestrovské oslavynovoročenkystátní svátek •Podle jiných kalendářů připadají oslavy nového roku na jiné dny: v juliánském kalendáři, který používá pravoslavná církev, připadá Nový rok na 14. ledna podle gregoriánského kalendáře.juliánském kalendářipravoslavná církev14. ledna

3 Ohňostroj •hňostroj je působivé světelné (a částečně také zvukové) představení vytvářené pomocí odpalovaných pyrotechnických pomůc ek při nejrůznějších slavnostních příležitoste ch (Nový rok, zahájení sportovní akce, významná výroči a jubilea). Ohňostroje byly odpalovány již ve staré Číně a jsou uznávány jako určitý druh umění v němž jsou pořádány i soutěže.pyrotechnickýchslavnostníchNový rokČíněumění •Ohňostroje mohou být odpalované různými způsoby a také mohou být doprovázené hudbou. Podle Guinnessovy knihy rekordů byla největší ohňostrojová show pořádána u příležitosti začátku roku v portugalské Madeiře a při otevření hotelu Atlantis Dubaj v září 2008.hudbouGuinnessovy knihy rekordůportugalskéMadeiřeAtlantis Dubaj


Stáhnout ppt "Nový rok Vít Jaška 6.C. Nový rok •Nový rok - svátek začátku nového roku. Podle celosvětově nejrozšířenějšího gregoriánského kalendáře připadá na 1. ledna."

Podobné prezentace


Reklamy Google