Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

* Štědrý den je v Rusku obyčejným pracovním dnem. V této zemi se Vánoce slaví dvěma způsoby. Buďto se slaví pravoslavné vánoce, které připadají na 6.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "* Štědrý den je v Rusku obyčejným pracovním dnem. V této zemi se Vánoce slaví dvěma způsoby. Buďto se slaví pravoslavné vánoce, které připadají na 6."— Transkript prezentace:

1

2 * Štědrý den je v Rusku obyčejným pracovním dnem. V této zemi se Vánoce slaví dvěma způsoby. Buďto se slaví pravoslavné vánoce, které připadají na 6. a 7. ledna, nebo se slaví vánoce postaru na Nový rok.

3 * Příprava na vánoční svátky začíná pro pravoslavné věřící již 28. listopadu předvánočním postem, který trvá až do 6. ledna – tedy 40 dní.

4 * Novoroční oslavy po staru začínají 31.prosince. Domácnosti se slavnostně vyzdobí, nemůže chybět stromek, "jolka". Večer se lidé sejdou u slavnostního stolu, vyměňují si dárky a dětem naděluje děda Mráz (děd Moroz), kterého často doprovází Sněhurka (Sněguročka). O půlnoci pak lidé vyjdou do ulic a vítají Nový rok.

5 * O štědrovečerní večeři se podávají bezmasé pokrmy a ryby. Oblíbené jsou vareniky, což jsou plněné taštičky z kynutého těsta.Tradičním jídlem je také nákyp z pšeničných zrn s mandlemi, rozinkami atd. Dále se obvykle podává vepřová pečeně nebo krocan. Ze sladkých zákusků je nejoblíbenější medový perník. Vareniky

6 * Vytvořil: Jiří Čermák * Datum: 20.12.2013 * Děkuji za zhlédnutí.


Stáhnout ppt "* Štědrý den je v Rusku obyčejným pracovním dnem. V této zemi se Vánoce slaví dvěma způsoby. Buďto se slaví pravoslavné vánoce, které připadají na 6."

Podobné prezentace


Reklamy Google