Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vánoční trhy  O adventu v Německu začínají vánoční trhy.  Nejnavštěvovanější jsou stánky, u kterých si děti mohou pod dohledem kovářů, řemeslníků nebo.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vánoční trhy  O adventu v Německu začínají vánoční trhy.  Nejnavštěvovanější jsou stánky, u kterých si děti mohou pod dohledem kovářů, řemeslníků nebo."— Transkript prezentace:

1

2 Vánoční trhy  O adventu v Německu začínají vánoční trhy.  Nejnavštěvovanější jsou stánky, u kterých si děti mohou pod dohledem kovářů, řemeslníků nebo rodičů vyrobit nějaký dárek.

3 6.prosinec  Šestého prosince přichází sv. Mikuláš.  Dárky nechává v dětských nablýskaných botách, ale když děti mají špinavé boty, dá jim tam buď uhlí, mrkev a nebo brambory.

4 Štědrovečerní večeře  Nejčastěji mají párek s bramborovým salátem.  Také mají pečenou husu, kapra a nebo zvěřinu.

5 24. prosince  V Německu dávají dárky Ježíšek a Vánoční muž.  Ježíšek rozdává dárky v jižní části Německa. Ježíšek vypadá skoro úplně stejně jako u nás v Česku, ale místo saní si osedlává vítr.  Vánoční muž se objevuje spíše na severu Německa.  Má zrzavé vlasy a vousy a dlouhý šedý plášť s kapucí.

6 25. a 26. prosince  25 prosince- Den narození páně.  26 prosince- Druhý vánoční svátek jako u nás.

7 Jídlo  Vánoční kuchyně nabízí mnoho pokrmů z ryb, jako jsou: pečená štika, candát na roštu, plněný kapr a podobně. S oblibou se podává konšelská mísa, která se skládá z kousků vepřové pečeně, kachny, husy, krůty, uzeného masa a ze smetanových klobás.  Místo klasických vánoček se pečou vánoční štoly. Skoro v každém městě se pořádají vánoční trhy, kde se prodává mimo jiné svařené víno a pečené kaštany.


Stáhnout ppt "Vánoční trhy  O adventu v Německu začínají vánoční trhy.  Nejnavštěvovanější jsou stánky, u kterých si děti mohou pod dohledem kovářů, řemeslníků nebo."

Podobné prezentace


Reklamy Google