Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jak se tyto svátky vlastně slaví? Svátek Pesach trvá sedm dní Svátek Pesach trvá sedm dní Zahajuje se slavnostní sederovou večeří s přesnými pravidly.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jak se tyto svátky vlastně slaví? Svátek Pesach trvá sedm dní Svátek Pesach trvá sedm dní Zahajuje se slavnostní sederovou večeří s přesnými pravidly."— Transkript prezentace:

1

2 Jak se tyto svátky vlastně slaví? Svátek Pesach trvá sedm dní Svátek Pesach trvá sedm dní Zahajuje se slavnostní sederovou večeří s přesnými pravidly Zahajuje se slavnostní sederovou večeří s přesnými pravidly Během večeře si vyprávějí příběh o vyjití z Egypta, který už znáš i ty! Během večeře si vyprávějí příběh o vyjití z Egypta, který už znáš i ty! Součástí večera jsou také slavnostní modlitby a čtení z židovských svatých knih Součástí večera jsou také slavnostní modlitby a čtení z židovských svatých knih Děti jsou při svátku moc potřeba, kladou tatínkovi ty nejdůležitější otázky Děti jsou při svátku moc potřeba, kladou tatínkovi ty nejdůležitější otázky

3 Proč nejedí Židé během Pesachu žádné kynuté pečivo? Jednou z důležitých věcí je příkaz odstranit před začátkem Pesachu z domu všechno kynuté pečivo Jednou z důležitých věcí je příkaz odstranit před začátkem Pesachu z domu všechno kynuté pečivo Když odcházeli Židé z Egypta, už jim nestačilo vykynout těsto na chléb Když odcházeli Židé z Egypta, už jim nestačilo vykynout těsto na chléb Někdy se Velikonoce nazývají také Svátkem nekvašených (to znamená nekynutých) chlebů Někdy se Velikonoce nazývají také Svátkem nekvašených (to znamená nekynutých) chlebů Na obrázku vidíš pesachové pečivo – macesy. Dají se koupit i u nás v obchodě Na obrázku vidíš pesachové pečivo – macesy. Dají se koupit i u nás v obchodě


Stáhnout ppt "Jak se tyto svátky vlastně slaví? Svátek Pesach trvá sedm dní Svátek Pesach trvá sedm dní Zahajuje se slavnostní sederovou večeří s přesnými pravidly."

Podobné prezentace


Reklamy Google