Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Gymnázium, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Hodonín Stereometrie - Vzdálenosti, odchylky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Gymnázium, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Hodonín Stereometrie - Vzdálenosti, odchylky."— Transkript prezentace:

1 Gymnázium, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Hodonín Stereometrie - Vzdálenosti, odchylky

2 Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0266 Číslo materiálu VY_42_INOVACE_KvK_MA_3L_23 Autor Mgr. Kateřina Kočvarová Tematický celek Stereometrie – Vzdálenosti, odchylky Ročník3. Datum tvorby 11. 11. 2012 Anotace Prezentace je zaměřena na výpočty vzdáleností a odchylek v prostoru. Předmět: Matematika Metodický pokyn Žáci využijí prezentace k výpočtům vzdáleností a odchylek v prostoru. Vhodné pro dataprojektor. Žáci používají rýsovací potřeby a kalkulačky.

3 AB C D E F GH Je dána krychle ABCDEFGH. Sestrojte přímku p, která prochází bodem F a je rovnoběžná s rovinou ADH a různoběžná s přímkou CD. p

4 AB C D E F GH Je dána krychle ABCDEFGH. Určete odchylku přímky p=EA a q=GB. Vypočítejte vzdálenost bodu G od přímky p, jestliže délka hrany krychle je rovna a cm. 45° Jak sestrojíme nejkratší vzdálenost bodu G od přímky p? Z bodu G vedeme kolmici k přímce p. Co je průsečíkem kolmice a přímky p? Bod E. Vzdálenost bodu G od přímky p je rovna vzdálenosti bodu G od bodu E – délka stěnové úhlopříčky krychle.

5 AB C D E F GH Je dána krychle ABCDEFGH. Určete odchylku přímky p=DG a q=GB. Vypočítejte vzdálenost bodu G od přímky procházející body B a D. JAKÝ JE TROJÚHELNÍK BGD? 60° rovnostranný Čemu se rovná vzdálenost bodu G od přímky DB? Výšce rovnostranné ho trojúhelníku.

6 AB C D E F GH Prémiový příklad: Sestrojte řez krychle ABDCEFGH rovinou AHP P

7 Použité zdroje  Petáková, J. Matematika – Příprava k maturitě a přijímacím zkouškám na VŠ. 4. vyd. Nakladatelství Prometheus, 1995.  Pomykalová, E. Matematika pro gymnázia – Stereometrie. 4. vyd. Nakladatelství Prometheus, 1995.


Stáhnout ppt "Gymnázium, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Hodonín Stereometrie - Vzdálenosti, odchylky."

Podobné prezentace


Reklamy Google