Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

BEZPEČNOSTNÍ PŘEDPISY PŘI PRÁCI NA ELEKTRICKÝCH ZAŘÍZENÍCH.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "BEZPEČNOSTNÍ PŘEDPISY PŘI PRÁCI NA ELEKTRICKÝCH ZAŘÍZENÍCH."— Transkript prezentace:

1 BEZPEČNOSTNÍ PŘEDPISY PŘI PRÁCI NA ELEKTRICKÝCH ZAŘÍZENÍCH.

2 Bezpečnostní předpisy při práci na elektrických zařízeních. Účinek elektřiny na lidský organismus závisí na druhu proudu na jeho velikosti, na jeho dráze v lidské těle a na délce jeho působení. Při zasažení osoby el.proudem je nutno se držet těchto zásad: Vyprostit postiženou osobu z dosahu proudu (vypnutí proudu, odsunutí vodiče izolovaným předmětem). Okamžitě poskytnout umělé dýchání (postiženou osobu položíme na záda, odstraníme případné překážky z úst, zakloníme hlavu a provádíme vdechy ). V případě, že není znatelný tep je nutno zahájit nepřímou masáž srdce (položit zápěstí pravé ruky dlaňovou stranou na dolní část hrudníku, levou ruku položit napříč přes pravou a vahou těla stlačovat hrudní kost k páteři do hloubky 4 a 5cm asi 60 krát za minutu, po pěti stlačeních jednou vdechnout) a provádět oživování až do příchodu lékaře. Ihned zavolat lékaře

3 Požární předpisy při manipulaci s elektrickými zařízeními. Příčiny požáru na elektrických zařízeních : Vysoká teplota zatížených elektromotorů. Nedostatečné zajištění proti nadproudům. Manipulace s hořlavinami v blízkosti el.zařízení. Jiskření u točivých strojů. Elektrické motory a další zařízení musí být samostatně jištěny proti zkratu, řádně udržovány, čištěny a odborně kontrolovány odborníkem.K hašení elektrických zařízení se kontrolovány odborníkem.K hašení elektrických zařízení se používají sněhové a práškové hasící přístroje, které musí používají sněhové a práškové hasící přístroje, které musí být přístupné. být přístupné.

4 Opakování: Uveďte hlavní zásady při první pomoci při úrazu elektrickým proudem. Jaké zásady z hlediska požární prevence musíte dodržovat v truhlářské dílně ? musíte dodržovat v truhlářské dílně ?


Stáhnout ppt "BEZPEČNOSTNÍ PŘEDPISY PŘI PRÁCI NA ELEKTRICKÝCH ZAŘÍZENÍCH."

Podobné prezentace


Reklamy Google