Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy Gymnázium, střední odborná škola, střední odborné učiliště a vyšší odborná škola, Hořice Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0873 Název materiálu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy Gymnázium, střední odborná škola, střední odborné učiliště a vyšší odborná škola, Hořice Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0873 Název materiálu."— Transkript prezentace:

1 Název školy Gymnázium, střední odborná škola, střední odborné učiliště a vyšší odborná škola, Hořice Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/ Název materiálu Opakování účtování dlouhodobého majetku – VY_32_INOVACE_ Autor Ing. Jana Kulhavá Tematická oblast Účetnictví pro OA Ročník Třetí Datum tvorby Říjen 2013 – únor 2014 Anotace Materiál je určen pro výuku tematického celku základy účetnictví pro podnikatele a podniky… Metodický pokyn Materiál obsahuje výklad, příklady k procvičení, písemné práce.

2 Anotace:  Procvičit účtování dlouhodobého majetku na základě konkrétních příkladů.

3 DM – opakování a procvičování účtování

4 Zaúčtujte následující účetní případy: TextKčDokladMDDAL 1.Podnik, plátce DPH, nakoupil výrobní linku na fakturu: a) cena bez DPH b) + … % DPH c) celkem ,- … ……… 2.Doprava výrobní linky byla uskutečněna cizím autodopravcem, neplátcem DPH, na základě faktury ,- 3.Montáž výrobní linky provedli vlastní zaměstnanci v celkové výši 6 500,- 4.Výrobní linka byla dána do užívání……….. 5.Účetní odpisy byly stanoveny z pořizovací ceny a z doby životnosti, která je stanovena na 10 let. Zaúčtujte řádný účetní měsíční odpis.………… 6.Zaplatit faktury…………

5 Zaúčtujte následující účetní případy: TextKčDokladMDDAL 7.Podnik, neplátce DPH, nakoupil na fakturu dodávkový automobil (dne byl dán do užívání) ,- 8.Z odpisového plánu vychází, že účetní odpisy jsou stanoveny z pořizovací ceny a doby životnosti, které je 5 let. Vypočítejte řádný měsíční účetní odpis.……….. 9.Dne byl dodávkový automobil prodán za smluvní cenu ,- 10.Zaplacení nákupu dodávkového automobilu podle VBÚ……….. 11.Ke dni vyřazení: a) řádný měsíční odpis……….. b) dopočítat zůstatkovou cenu prodaného dodávkového a.……….. c) Vyřadit z evidence dodávkový a.………..

6 Opravte chyby: DokladTextKčMDDAL 1.VÚDŘádný měsíční odpis ke zřizovacím výdajům 1 321, FAPNákup počítače, podnik je plátce DPH: a) cena bez DPH b) + … % DPH c) celkem ,- ……… VBÚZaplacení FAP za nákup počítače……… VPDDodavatel, neplátce DPH opravil kopírovací stroj v hotovosti 1 760, FAVProdej staršího pracovního stroje (neplátce DPH) ,

7 Opravte chyby: DokladTextKčMDDAL 6.FAPNákup pracovního stroje ze států mimo EU , VÚDclo je 5 % z hodnoty dodávky……… VÚDa) … % DPH na výstupu (za dodavatele)……… b) … % DPH na vstupu (za českou účetní jednotku)……… VÚDMontáž pracovního stroje, ve vlastní režii , VÚDPracovní stroj byl dán do užívání……… VBÚZaplacení pracovního stroje , VÚDKurzový rozdíl………

8 Zaúčtujte vše, co souvisí se zadáním:  Podnik, plátce DPH, nakoupil na fakturu kopírovací stroj (cena bez …. % DPH je ,- Kč). Kopírovací stroj byl nakoupen , týž den byl dán do užívání. Z odpisového plánu vychází, že účetní odpisy vychází z pořizovací ceny a doby životnosti, která byla stanovena na 6 let. Dne byl kopírovací stroj zničen záplavami. Majetek má podnik pojištěn.

9 Opakování základních pojmů:  1. Jak členíme dlouhodobý majetek (DM)?  2. Jaká je pořizovací cena DM z pohledu zákona o daních z příjmů?  3. Jakými cenami oceňujeme DM?  4. Co vyjadřuje odpis?  5. Co je odpisový plán?  6. Jak vypočítáme zůstatkovou cenu?  7. Vysvětlete rozdíl mezi daňovými a účetními odpisy.  8. Z jakých důvodů je možné vyřadit dlouhodobý majetek?  9. Vysvětlete rozdíl mezi technickým zhodnocením a opravou DM.

10 Použité zdroje:  Zákon o účetnictví č. 563/1991 Sb., novela č. 503/2012 Sb.  Vzorový účtový rozvrh 2013  Rozvaha a výsledovka 2013  Pavel Štohl,Učebnice účetnictví 2013 pro střední školy a veřejnost, 1. díl. Znojmo, 2013  Obrázek –


Stáhnout ppt "Název školy Gymnázium, střední odborná škola, střední odborné učiliště a vyšší odborná škola, Hořice Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0873 Název materiálu."

Podobné prezentace


Reklamy Google