Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Greenway Jizera 2008 Seminář Greenway Jizera Mladá Boleslav, 20. 11. 2008.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Greenway Jizera 2008 Seminář Greenway Jizera Mladá Boleslav, 20. 11. 2008."— Transkript prezentace:

1 Greenway Jizera 2008 Seminář Greenway Jizera Mladá Boleslav,

2 2 Vize projektu Greenway Jizera Na principech partnerské spolupráce a trvale udržitelného rozvoje území vytvořit plně vybavený multifunkční koridor podél řeky Jizery s páteřní cyklostezkou a sítí bezpečných stezek pro bezmotorovou dopravu, využívaný jak místními obyvateli, tak návštěvníky.

3 3 Greenway Jizera

4 4 Cyklojízda GW Jizera 2007 Září 2007 Uspořádání cyklojízdy podél toku řeky s podepisováním memoranda projektu (75 podpisů), kterým se obce přihlásili k podpoře projektu. Setkání partnerů projektu a podpis dohody o spolupráci na projektu za účasti hejtmanů Středočeského a Libereckého kraje. Zahájení medializace projektu, vytváření a rozvoj partnerství, vytvoření systému koordinace a řízení projektu. Realizace s finanční podporou grantového programu Greenways Nadace Partnerství.

5 5 Projektová příprava Středočeský kraj Středočeský kraj zadal na podzim 2007 zpracování vyhledávací studie a projektové dokumentace k územnímu rozhodnutí pro celý úsek na území kraje (TEO plus). Dokončena vyhledávací studie, probíhá připomínkování návrhu trasování stezky. Zpracovávají se podklady k projektové dokumentaci pro územní rozhodnutí. Financováno z rozpočtu Středočeského kraje, zpracování DUR 4/2009.

6 6 Projektová příprava Český ráj Příprava a zpracování projektová dokumentace v oblasti Turnovska a Maloskalska (JENA-CZ). Vydáno územní rozhodnutí pro úsek Svijany, Dolánky – Rakousy a Malá Skála – Líšný. Připravuje se zadání dokumentace ke stavebnímu povolení. Dopracování projektové dokumentace pro úsek Rakousy – Malá Skála (varianta s lávkami přes místní část Křížky). Finanční podpora z rozpočtu Libereckého kraje.

7 7 Projektová příprava Český ráj, Krkonoše Dokončení vyhledávací studie v oblasti Semilska. Stanovení finálního trasování. Příprava zpracování projektové dokumentace na dalších úsecích (mj. Semilsko, Železnobrodsko, Turnovsko). Řešení trasování úseku Jilemnicko – Krkonoše - Polsko. Příprava žádosti do Regionálního operačního programu (březen 2009) - úsek Svijany a Dolánky – Líšný s realizací Zpracování Programu rozvoje cyklistické dopravy v Libereckém kraji (GW Jizera = jedna z priorit).

8 8 Cyklojízdy GW Jizera 2008 Srpen - září 2008 Propagačně-informační akce na základě zkušeností z roku Cyklovyjížďky s průvodcem pro veřejnost podél toku řeky Jizery. Představení turistických zajímavostí v koridoru řeky a informace o projektu. Celkem se šesti vyjížděk zúčastnilo více než 250 cyklistů (Turnov, Semily, Krkonoše, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Dolní Pojizeří). Největší zájem byl zaznamenán v Mladé Boleslavi a Mnichově Hradišti. Realizace s finanční podporou grantového programu Greenways Nadace Partnerství a Škody Auto, a.s.

9 9 Seminář GW Jizera 2008 Listopad 2008 Informační seminář pro obce, partnery projektu a odbornou veřejnost. Tisková konference k projektu. Cílem je výměna zkušeností s přípravou a budováním cyklostezek. V rámci semináře bude představeno nové logo a návrh propagačního letáku. Pokračování medializace projektu, zahájení marketingových aktivit a propagace. Realizace s finanční podporou grantového programu Greenways Nadace Partnerství a Škody Auto, a.s.

10 10 Greenway Jizera Rozvoj koridoru pro bezmotorovou dopravu Greenway Jizera není pouze o budování cyklostezky, ale o rozvoji koridoru řeky pro všechny druhy bezmotorové dopravy. Mezi další aktivity patří např. rekonstrukci pěší naučné stezky Údolím Jizery (Riegrova stezka) a koncept využití řeky Jizery pro vodáckou turistiku. Stávající vedení po vyznačených cyklotrasách (CT č. 241, 223, 4170, 22) s různorodým charakter a kvalitou. Stávající turistická nabídku v koridoru řeky Jizery, příprava propagačního letáku Greenway Jizera.

11 11 Současný stav Pozitiva Definice vize, rozvoj partnerství, systém managementu, výstupy propagačních akcí, nastartování procesu. Zpracování projektových dokumentací, potenciál území a přeshraniční spolupráce. Negativa Nedostatek finančních zdrojů, pomalý postup zpracování projektové dokumentace. Obtížné trasování, obtížné jednání s některými subjekty (ČD). Převis žádostí v dotačních programech.

12 12 Partnerství v projektu Sytém řízení a koordinace Celý projekt se nemůže rozvíjet bez fungujícího systému koordinace a řízení, aktivní komunikace a principu partnerství na všech úrovních. Koordinátorem projektu je Sdružení Český ráj, který mj. personálně zajišťuje jeho aktivity. Dohodu o spolupráci podepsali garanti úseků (Semily, Turnov, Mn.Hradiště, Ml.Boleslav, Krkonoše SMO a Zlatý pruh Polabí) a hejtmani Středočeského a Libereckého kraje. V roce 2008 podpořila aktivity Sdružení Český ráj a projekt Greenway Jizera Škoda Auto, a. s. Mladá Boleslav.

13 13 Partneři Partneři projektu Greenway Jizera

14 14 Kontakty Sdružení Český ráj Antonína Dvořáka 335, Turnov Manažeři projektu Ing. Pavla BičíkováIng. Jiří Lukeš Děkujeme za pozornost.


Stáhnout ppt "Greenway Jizera 2008 Seminář Greenway Jizera Mladá Boleslav, 20. 11. 2008."

Podobné prezentace


Reklamy Google