Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

S TŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA A S TŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA GASTRONOMIE A SLUŽEB, M OST, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0124.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "S TŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA A S TŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA GASTRONOMIE A SLUŽEB, M OST, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0124."— Transkript prezentace:

1 S TŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA A S TŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA GASTRONOMIE A SLUŽEB, M OST, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/ Název projektu DUM Škola budoucnosti s využitím IT VY_10 _INOVACE_ZBO 1 Název školy SPŠ a SOŠGS Most Předmět ZBOŽÍZNALSTVÍ Tematický okruh Ochrana užitných vlastností Téma OBALY Ročník 1. Jméno autora Jaroslava Kapalínová Datum tvorby Anotace Prezentace seznamuje žáky s funkcemi obalů, které jsou důležité pro přepravu a prodej zboží. Materiál je určen pro žáky 1. ročníku obor prodavačské práce, prodavač do předmětu „Zbožíznalství“.

2 OBALY

3 - slouží k ochraně užitných vlastností zboží, před škodlivými vlivy

4 F UNKCE OBALŮ

5 1. OCHRANNÁ chrání zboží po celou cestu od výrobce přes sklad do prodejny až k spotřebiteli

6 2. MANIPULAČNÍ pro přepravu se přizpůsobují velikosti palet a obalů (krabic), aby se lépe přemísťovalo zboží z jednoho místa na druhé

7 3.K OMUNIKAČNÍ = INFORMAČNÍ jsou to důležitá upozornění, která jsou uvedena na obalu pro spotřebitele (zákazníka)

8 INFORMACE NA OBALU název výrobce dovozce čárový kód složení použití příprava hmotnost záruční lhůta cena

9

10 ZDROJE: modry-%5BTER001%5D fixace

11 KONEC PREZENTACE „Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jaroslava Kapalínová


Stáhnout ppt "S TŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA A S TŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA GASTRONOMIE A SLUŽEB, M OST, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0124."

Podobné prezentace


Reklamy Google